طرح هادي در 33 روستاي شهرستان طبس اجرا شده است – طبس نیوز

طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان طبس اجرا شده است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: تاکنون طرح هادی در ۳۳ روستای این شهرستان با اعتبار ۶۴ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس، محمدحسین قیصری در نشست خبری بنیاد مسکن و شهرسازی شهرستان که به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن در محل این نهاد برگزار شد گفت: تعداد هشت هزار و ۷۳۴ فقره سند جهت واحدهای مسکونی روستاییان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان طبس در ۳۸ روستا صادر و تحویل مالکین گردیده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس گفت:پروژه های ستاد حوادث در ۱۵ روستای شهرستان طبس در قالب احداث دیوار ساحلی، سیل بند، اجرا پل و چاه جذبی با اعتبار حدود ۷۵۰ میلیون ریال اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی در خصوص بافت با ارزش روستایی گفت: در سال ۸۸ در روستای نایبند عملیات مطالعات اجرایی بافت با ارزش آن انجام گردیده و تاکنون عملیات اجرایی معادل مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال به پایان رسیده است.

قیصری در مورد تهیه طرح هادی روستایی بیان داشت: تعداد ۷۸ روستا دارای طرح هادی مصوب می‌باشند که تعداد هفت طرح بازنگری، یک طرح به صورت بافت باارزش و یک طرح به صورت طرح روستای نمونه تهیه شده است که ۳۱ روستا در سال ۹۴ تهیه طرح گردیده است.

وی در ادامه افزود: تاکنون اجرای طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال که در سال ۹۴ اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد و ۸۴۰ ریال از محل اعتبارات استانی و ملی و قیر رایگان جهت ۲۶ روستا مصوب شده است و تاکنون ۳ میلیارد ریال تخصیص پیدا کرده است.

محمد حسین قیصری در رابطه با مسکن شهری گفت: احداث ۱۴۱ واحد در شهر طبس از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن و ۲۴ واحد مسکونی در شهر دیهوک از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری واگذار شده که بابت هر واحد مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با بهره ۴ درصد و مبلغ ۶۰ میلیون ریال از اعتبارات داخلی بنیاد مسکن به صورت تسهیلات قرض الحسنه و برای هر واحد مبلغ ۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شده و به حساب متقاضیان واگذار گردیده است.

وی گفت: اجرای پروژه ۴۰ واحد مسکونی جهت محرومین از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن در شهر طبس در مرحله نصب اسکلت است و تا پایان سال ۹۵ به پایان خواهد رسید و به متقاضیان مسکن واگذار خواهد شد.

وی در مورد مسکن مهر گفت: در عشق آباد تعداد ۱۷۲ نفر متقاضی شرکت تعاونی مسکن مهر اقدام نمودند که واحدها تحویل داده شده است و به ۱۴۲ نفر متقاضی که به صورت انفرادی در شهر عشق آباد و دیهوک بوده اند تسهیلات مسکن تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت شده و مجموع مسکن مهر ۳۱۴ واحد است.

وی اضافه کرد: تعداد ۵۶۱ واحد مسکونی در قالب مسکن محرومین در روستاها احداث شده و هم اکنون تعداد ۱۲ واحد مسکونی از اعتبارات داخلی بنیاد و مشارکت مردمی و تسهیلات مسکن در روستای ازمیغان در دست اجراست.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس گفت: در سال ۹۴ تعداد ۳ هزار و ۸۳۴ واحد مسکونی مقاوم سازی، ۸۰ واحد مسکونی مبلغ ۲۰ میلیون تومان تسهیلات و تعداد ۳۵ واحد خسارت دیده مبلغ ۱۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد ۱۸۰ فقره تسهیلات ودیعه مسکن در سال گذشته در شهر طبس به ۹۰ نفر افرادی که فاقد مسکن بودند و یا در منزل اجاره ای سکونت داشتند هر کدام مبلغ ۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

قیصری در خصوص تملک زمین روستایی گفت: در ۲۵ روستای شهرستان توسط این بنیاد ۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۵۶۴ متر مربع تملک زمین از طریق منابع طبیعی صورت گرفته که هم اکنون آماده واگذاری به متقاضیان واجد شرایط میباشد.

وی افزود: تعداد ۳ هزار و ۵۰۷ قطعه زمین در روستاهای سطح شهرستان شامل مسکونی، کارگاهی، آموزشی، تجاری و غیره به مساحت کل یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ببست متر مربع به متقاضیان واجد شرایط واگذار گردیده است که تعداد ۶۷ قطعه واگذار شده که میانگین هر قطعه ۳۷۶ متر مربع میباشد.

2 دیدگاه برای نوشته «طرح هادی در ۳۳ روستای شهرستان طبس اجرا شده است»

  1. من هم با نظر نا شناس موافقم .ایجاد میدان بدون هیچ علائم و روشنایی اونم وسط خیابان معنی ندارد.ما دو هفته پیش جهت شرکت در مراسم عقیقه یکی از دوستانم به اتفاق خانواده شب هنگام عازم روستای محمد اباد شدیم که متاسفانه در بدو ورود به صورت ناگهانی با بلوار ورودی روستا مواجه شدم و خسارتی هم به بدنه ماشینم وارد شد.عزیزان مسوول بدانند که فبل از هزینه کردن بیت المال در هر کاری اول باید عواقب و نتیجه کار بررسی شود.ای کاش به جای اون همه هزینه به فکر احیای روشنایی ورودی این روستا می بودند.

  2. با سلام من به عنوان یک شهروند از ایجاد طرح هادی در روستاهای همت آباد ومحمد آباد که در روستای همت آباد در وسط خیابان اصلی میدان بزرگ ایجاد نموده ودر روستای محمد آباد که در ابتدای روستا میدان وبعد بلوار ایجاد نموده انتقاد کرده واگر اتفاقی خدای نکرده برای احدی ایجاد شود عواقبش به عهده کسانی است که با بی تجربی وکم فکری وکار نسنجیده دست به چنین کاری زدند .اگر شب به روستای محمد آباد وارد شوی وخبر نداشته باشی چه اقدامی صورت دادند چند کشته می دهد چون بدون برنامه ریزی دست به چنین کاری زدند ومتاسفانه هیچ کس هم پیگیری نمی کند .
    امیدوارم یک نفر پبدا شود ورسیدگی کند … با تشکر دلسوز روستا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =