مسئولین مشکل تولیدکنندگان شیر در طبس را با جدیت بیشتر دنبال و حل کنند – طبس نیوز

مسئولین مشکل تولیدکنندگان شیر در طبس را با جدیت بیشتر دنبال و حل کنند

امام جمعه طبس با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان شیر در شهرستان طبس گفت: باید مسئولین با شرکت پگاه که تا پیش از این خریدار شیر از دامداران شهرستان بوده صحبت کنند تا مشکل حل شود و یا برای تهیه شیری که در مدارس توزیع می‌شود از تولیدکنندگان بومی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، سیدابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه های نماز جمعه گفت: چند روزی است که مشکلی برای دامداران ایجاد شده و آن هم اینکه شرکت پگاه که هفته ای یک روز شیرهای شهرستان را خریداری می‌کرده دیگر خریداری نمی‌کند.

امام جمعه طبس ادامه داد: آن طور که به من گزارش دادند با توجه به تلاش دامداران و مساعدت های دولت در وام و غیره، اکنون در طبس در هر روز ۳۰ تن شیر تولید می‌گردد که به دلیل نبود تجهیزات فرآوری، به جاهای دیگر حمل می‌شود.

وی گفت: بعضی از دامداران معترض دو روز قبل تانکرهای پر از شیر را جلوی در فرمانداری طبس بردند که در خیابان تخلیه کنند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم تاکید کرد: امسال، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است من به مسئولان و فرماندار و دیگران عرض میکنم به این جهت خوب توجه کنید و ببینیم راه حل این مشکل چیست در سال اقتصاد مقاومتی اگر دامداران ما از تولید شیر و پرورش دام سر بخورند نتیجه چه خواهد شد!

وی افزود: هیچ کاری حل نشدنی نیست یا باید مسئولان مستقیم با شرکت پگاه صحبت کنند ببیند مشکل چیست و یا کاری انجام دهند اکنون تولیدات لبنی و شیری که در مدارس توزیع میشود از جای دیگر می آید و میشود برنامه ریزی کرد که همین شیر تولیدی خود شهرستان از آن استفاده شود و دامداران ضرر نکنند و این مسئله بسیار مهمی است که مسئولان و فرماندار محترم پیگیر هستند اما انتظار این است که با جدیت بیشتر دنبال کنند تا این مشکل حل شود و دامداران بیشتر دچار مشکل نشوند.

وی همچنین با اشاره به نزدیک بودن فصل برداشت محصول جو و گندم گفت: فصل برداشت محصول جو و گندم نزدیک میشود و در برخی مناطق برداشت میکنند لذا مساله زکات را یادآوری میکنم، یکی از فروعات بسیار مهم در اسلام پرداخت زکات است و آیات و روایات زیادی در این خصوص وجود دارد.

امام جمعه طبس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: دانش آموزان و دانشجویان از موقعیت ماه رجب استفاده کنید، اعتکاف یک امر بسیار مهم و دارای آثار تربیتی می‌باشد که امروز دانش آموزان در سراسر کشور در اعتکاف حضور گسترده ای دارند و امسال در اعتکاف مسجد جامع.و در جمع شما دانش آموزان و مسئولانی که آنها را راهنمایی و پشتیبانی کردند هستند که از حضورشان تقدیر و تشکر میکنم.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در این چند روز گذشته ما شاهد حضور مسئولین و سرمایه داران از کشور جمهوری چک در مرکز استان و در طبس بودیم.

وی افزود: مراسمی بود و جلساتی داشتند که بیایند سرمایه گذاری کنند برای استخراج معادن زغالسنگ و در جاهای دیگر ایجاد اشتغال شود، بنده عرض میکنم هم به مسئولین استان و هم شهرستان ارتباط با کشورهای دیگر و جلب سرمایه اشکالی ندارد اما ساده اندیشی هم نباید کنیم باید حواسشان جمع باشد و با دقت و کارشناسی زیاد باشد ممکن است اهداف دیگری پشت صحنه وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به توطئه های آمریکا و دیگران مخصوصا بعد از قضیه برجام و موضوع نفوذ، چه بسا که بین همین گروه ها و جریان ها افرادی با ماموریت های خاص نیز باشند و باید مساله نفوذ را جدی گرفت.

امام جمعه طبس گفت: هفته سلامت و دیابت که حفظ سلامت بسیار اهمیت دارد و همه باید مراقب تغذیه خود باشیم و ورزش میتواند تا حدی سلامتی انسان را تضمین کند.

وی با اشاره پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس افزود: بزرگداشت پنجم اردیبهشت و برگزاری مراسم گرامیداشت این روز اهمیت بسیار زیادی دارد که همه ما باید بیش از گذشته توجه کنیم و این مراسم را بهتر و پرمحتوا تر از سال های گذشته برگزار کنیم.

وی افزود: آن‌ها عملیاتی که در ایران برای نجات جاسوسانشان و از بین بردن انقلاب اسلامی که نام آن را «پنجه عقاب» گذاشته بودند چندین مرتبه در صحرای گرانادا که شبیه کویر طبس است تمرین کردند.

امام جمعه طبس گفت: آن‌ها تمام امکانات علمی‌شان را به کار گرفتند و هواشناسی آن‌ها پیشبینی کرد که در آن روز در صحرای طبس باد و طوفان نیست و نخواهد بود.

وی ادامه داد: در صحرای طبس امدادهای غیبی به سراغ مردم ایران و انقلاب اسلامی ایران آمد.و طوفان شن آمریکای جنایتکار را با شکست و فضاحت متوجه کرد.

حجت الاسلام مهاجریان خاطرنشان کرد: این از سنت های لایتغیر الهی است که در طول تاریخ هنگامی که قلدران و سرکشان عالم طغیان میکنند و می خواهند با مواضع توحید و خداشناسی بجنگند خداوند با ضعیف ترین موجوداتش آن ها را از بین میبرد.

سالروز وفات حضرت زینب در پانزده رجب، سالروز تغییر قبله در سال دوم هجری قمری، شهادت آیت الله شاه آبادی، شهادت خلبان شیرودی، روز شوراها و هفته شهر و شهروند از نه تا پانزده اردیبهشت، سالروز شهادت شهید قرنی اولین رییس ستاد مشترک ارتش از جمله مناسبت هایی بود که امام جمعه طبس در این هفته به آنها اشاره کرد.

به مناسبت هفته سلامت، ایستگاه سلامت جهت اندازه گیری قند خون نمازگزاران در محل مسجد جامع طبس برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + پانزده =