بیست و یکمین گردهمایی علما و روحانیت طبسی سراسر کشور برگزار شد – طبس نیوز

بیست و یکمین گردهمایی علما و روحانیت طبسی سراسر کشور برگزار شد

مراسم افتتاحیه اجلاس روحانیون طبسی سراسر کشور امروز در سالن میقات الرضا(ع) آستان مبارک حضرت حسین بن موسی کاظم(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، بیست و یکمین گردهمایی علما و روحانیون طبسی سراسر کشور صبح امروز در سالن همایش های آستان مبارک حسین بن موسی الکاظم (ع) برگزارشد.

این گردهمایی هرساله با حضور علما و روحانیون طبسی سراسر کشور با هدف حفظ وحدت و همچنین اهمیت حضور علما در جامعه برگزار می شود.

حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم امام جمعه شهرستان طبس، موضوعات مورد بحث در این گردهمایی را آسیب‌های اجتماعی، ول‌انگاری‌های فرهنگی، و اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: این موضوعات در قالب سه کمیسیون طی امروز و فردا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه خانم‌ها در زمینه تحصیل در حوزه علمیه گوی سبقت را از آقایان ربوده‌اند، گفت: اکنون در شهرستان طبس در دو حوزه علمیه خواهران و برادران ۳۲ نفر طلبه آقا و ۶۰ نفر طلبه خانم در حال تحصیل هستند و ۱۳۰ نفر فارغ‌التحصیل و مشغول به کار شده اند.

حجت الاسلام مهاجریان‌مقدم گفت: شهرستان طبس دارای ۲۷۳ مسجد است که در حال حاضر تعداد زیادی از این مساجد بدون پیش نماز هستند.

وی همچنین با تشکر از حضور حجت الاسلام سید علی سجادی امام جمعه محترم شهرستان نائین، ایشان را میزبان دور بعدی این اجلاس در سال آینده خواند.

آیت الله نجم‌الدین مروج طبسی سخنران ویژه این گردهمایی در سخنانی با مقایسه شرایط امروز کشور با زمان امیرالمومنین(ع) گفت: مسئولین کشور در این شرایط از امیر مومنان(ع) الگو بگیرند .

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) در امور حکومتی و اقتصادی با احدی تعارف نداشت و برخورد محکم می‌کرد.و تاکید داشت از منافقین و تروریست ها حتی یک نفر نباید باقی بماند.

وی با بیان این که جریان داعش و منافقین برای امروز و امسال نیست افزود: این جریان ریشه در گذشته دارد و دنباله همان شجره ملعونه امویان هستند که یک جریان تروریستی در گذشته بوده و کارشان ویرانی، کشتار و غارت مسلمانان بوده است.

آیت الله مروج طبسی در ادامه با اشاره به اجتماع تمام دشمنان برای ایجاد اسلام هراسی و از بین بردن اسلام گفت: امروز داعش تنها نیست و کشورهای زیادی در پس پرده داعش حضور دارند.

وی به کشتار شیعیان در دنیا اشاره کرد و افزود: با همه کشتاری که می‌شود اما در تمام دنیا جایی نیست که از شیعیان خالی باشد.

آیت الله مروج طبسی در تبیین بحث ولنگاری فرهنگی با تاکید بر مسئله حجاب و همچنین فعالیت‌های وزارت ارشاد گفت: نباید بگذاریم بی‌حجابی به فرهنگ تبدیل شود و دولت باید برای این امر تدابیری بیاندیشد.

بازدید روحانیت معظم از فرهنگسرا و کتابخانه آستان مبارک و برگزاری سه کمیسیون تخصصی در خصوص موضوعات همایش از دیگر برنامه‌های این اجلاس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − یک =