شهر معادن حادثه خیز فاقد امکانات درمانی تامین اجتماعی است – طبس نیوز

شهر معادن حادثه خیز فاقد امکانات درمانی تامین اجتماعی است

امکانات درمانی در شهرستان طبس به دلیل وجود معادن حادثه خیز از اهمیت ویژه‌ای برخور دار است چرا که در صورت وقوع حادثه‌ای در معادن، کارگران مصدوم ناچارند فاصله صد‌ها کیلومتری تا مرکز استان یزد را برای رسیدن به یک بیمارستان مجهز طی کنند که همین بعد مسافت در بسیاری از مواقع باعث مرگ کارگر مصدوم شده است.

طبس نیوز

طبس نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا- دبیر خانه کارگر طبس اعلام کرد: شهرستان طبس با وجود ۵۵ هزار کارگر بیمه شده و خانواده‌هایشان و حدود ۵۰۰۰ بازنشسته و مستمری بگیر، فاقد امکانات درمانی تامین اجتماعی است.

غلام رضا محمدی با تاکید بر اینکه امکانات درمانی تامین اجتماعی طبس در شأن بیمه شدگانش نیست، به ایلنا گفت: در حالی که بازنشستگان و بیمه شدگان این شهرستان هر ماه بخشی از دستمزدشان را جهت دریافت خدمات درمانی به این صندوق می‌سپارند، هنگام بروز جزئی‌ترین بیماری باید مسافت‌های طولانی به شهرهای اطراف طی کنند تا از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

این فعال کارگری در توصیف امکانات موجود درمانی در طبس، گفت: تنها مرکز درمانی تامین اجتماعی در طبس درمانگاه بسیار کوچک فاقد امکانات درمانی است که با انبوهی از جمعیت این شهرستان بیشتر در زمینه پانسمان و تزریقات مثمر ثمر است.

دبیر خانه کارگر طبس اظهار داشت: امکانات درمانی در شهرستان طبس به دلیل وجود معادن حادثه خیز از اهمیت ویژه‌ای بر خور دار است چرا که در صورت وقوع حادثه‌ای در معادن، کارگران مصدوم ناچارند فاصله صد‌ها کیلومتری تا مرکز استان یزد را برای رسیدن به یک بیمارستان مجهز طی کنند که همین بعد مسافت در بسیاری از مواقع باعث مرگ کارگر مصدوم شده است.

او تاکید کرد: احداث مراکز درمانی تامین اجتماعی مجهز در این منطقه ضروری است و تسریع در این امر مشکلات درمانی بسیاری از بیمه شدگان و بازنشستگانی را که از نبود امکانات درمانی در عذاب هستند بهبود می‌بخشد.

محمدی در خاتمه گفت: تا کنون پی گیری و مکاتبات فعالان کارگری از جمله خانه کارگر و کانون بازنشستگان استان و… برای دریافت امکانات درمانی و بیمارستانی تامین اجتماعی هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − ده =