ساماندهی منازل اجاره‌ای در طبس – طبس نیوز

ساماندهی منازل اجاره‌ای در طبس

ستاد تسهیلات مسافران نوروزی شهرستان طبس از صاحبان واحدهای مسکونی اجاره‌ای که قصد واگذاری واحد مسکونی خود به مسافران نوروزی را دارند خواسته تا در طرح ساماندهی منازل شخصی شرکت کنند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس، ستاد تسهیلات مسافران نوروزی شهرستان طبس در آستانه فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز در راستای ساماندهی منازل شخصی اجاره‌ای اطلاعیه‌ای منتشر کرده است.

در این اطلاعیه از صاحبان واحدهای مسکونی اجاره‌ای که قصد واگذاری واحد مسکونی خود به صورت سوئیت یا اتاق به مسافران نوروزی را دارند خواسته شده تا واحد مسکونی خود را در طرح ساماندهی منازل شخصی ثبت کنند.

بر اساس این اطلاعیه متقاضیان باید برای ثبت واحد مسکونی اجاره‌ای خود در طرح ساماندهی منازل شخصی، حداکثر تا تاریخ ۲۵ اسفند جاری با یکی از شماره‌های ۰۳۵۳۴۲۲۱۰۱۸ یا ۰۹۱۳۳۷۳۶۰۶۳ تماس بگیرند.

با توجه به اینکه شهرستان طبس دارای مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری متعددی است، همه ساله تعداد کثیری از هموطنان در ایام تعطیلات نوروز به طبس سفر کرده یا از این شهر عبور می‌کنند.

طبس از شهرهای میانه‌راهی استان‌های خراسان، کرمان، فارس و اصفهان و به‌ عنوان گذرگاهی برای این استان‌هاست که وجود امامزاده حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برادر امام رضا(ع) و روستاهای گردشگری و بناهای تاریخی بر محبوبیت طبس در بین مسافران می‌افزاید.

وجود فرودگاه و راه‌آهن در طبس نیز تاثیر فراوانی در افزایش ارتباطات منطقه و تسهیل رفت و آمد گردشگران دارد.

با توجه به مسافرت‌های فراوان به طبس در ایام تعطیلات نوروز، تمامی دستگاه‌های اجرایی و مرتبط شهرستان طبس با تشکیل ستادهایی همچون ستاد تسهیلات نوروزی و ستاد حوادث غیرمترقبه و برگزاری جلسات و برنامه‌ریزی‌های متعدد برای استقبال از مسافران نوروزی آماده شده‌اند.

فرماندار شهرستان طبس نیز به اتفاق جمعی از مسئولان نهادهای مرتبط، با سرکشی‌های متعدد از مراکز عمومی و مورد نیاز مسافران از قبیل هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها، نمازخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، فروشگاه‌های مواد غذایی، نانوایی‌ها و خودپرداز بانک‌ها بر مهیا بودن همه امکانات نظارت خاص دارد.

بهداشت و درمان، هلال احمر، میراث فرهنگی و گردشگری، راهنمایی و رانندگی، تعزیرات حکومتی و بازرگانی از جمله نهادهایی هستند که به‌‌طور ویژه مسئولیت سرویس‌دهی به مسافران و رسیدگی به مشکلات و تخلفات احتمالی را برعهده دارند.

شهرستان طبس با ۵۵ هزار و ۸۰۸ کیلومتر مربع، ۴۳.۶ درصد از مساحت استان یزد و ۳.۳۶ درصد از ایران را به خود اختصاص داده و به‌ عنوان پهناورترین شهرستان کشور مطرح است.

طبس در قلب کویر به مثابه چهارراهی است که ۳۶۵ کیلومتر با مرکز استان یعنی یزد، ۱۰۴۶ کیلومتر با تهران، ۵۴۰ کیلومتر با مشهد و ۲۷۰ کیلومتر با بیرجند فاصله دارد.

امامزاده حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع)، باغ تاریخی گلشن، سد کریت، قلعه اسماعیلیان، پیرحاجات، کاروانسرای خان، آبگرم مرتضی علی، ارگ حکومتی و کاروانسرای کلمرد از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری شهرستان طبس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 2 =