پروژه مرکز فنی و حرفه ای خواهران طبس ۷۵ درصد پیشرفت داشته است

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحسین مفتاح در مورد اجرای مصوبات سفر هیئت دولت در فنی و حرفه ای این شهرستان اظهار داشت: در دور دوم سفر هیئت دولت به استان یزد دو مصوبه احداث مرکز آموزش خواهران و احداث مرکز دو منظوره دیهوک در دستور کار فنی و حرفه ای قرار گرفت.

وی افزود: احداث مرکز خواهران در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع اجرا و فاز اول آن با زیر بنای ۴۸۱  متر مربع از فروردین ماه سال ۱۳۸۹ آغاز شد.

مفتاح عنوان کرد: فاز اول این مصوبه دارای دو کارگاه آموزشی است که تاکنون ۷۵ درصد آن اجرا شده است.

وی زمان آغاز اجرای پروژه عمرانی مرکز دو منظوره دیهوک را از اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: این پروژه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای هزار و ۳۶۴ متر مربع بوده که شش کارگاه آموزشی را شامل می شود و قادر است بیش از ۱۵ رشته آموزشی را پوشش دهد.

آموزش ۳۶۲ کارآموز در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای تفت

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تفت  نیزبا بیان اینکه در این شهرستان ۱۲ آموزشگاه آزاد فعال است، گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۱۲ دوره آموزشی ویژه ۳۶۲ کارآموز تفتی به میزان ۳۳۲ هزار و ۶۲۳ نفر ساعت در این آموزشگاه ها برگزار شده است.

علی شبانی افزود: ۱۱۴ نفر از کار آموزان را برادران و در رشته صنایع ساختمان و بقیه شرکت کنندگان را خواهران تشکیل می دهند.

وی با اشاره به تلاش آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد این شهرستان، آموزشگاه ها را به عنوان بازوی توانمند مرکز آموزش فنی و حرفه ای تفت در تحقق مهارت آموزی در شهرستان و رسیدن به اشتغال پایدار بسیار تاثیر گذار دانست.

شبانی عنوان کرد: برای ۱۱ نفر از مربیان و مدیران آموزشگاه های آزاد نیز یک دوره آموزش ICDL برگزار شد.

۲۰ در صد پیشرفت فیزیکی احداث مرکز خواهران فنی و حرفه ای ابرکوه

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ابرکوه نیز با اشاره به عملکرد این مرکز در نیمه نخست سال جاری اظهار داشت: در دور دوم سفر هیئت دولت به استان یزد، احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای برای خواهران این شهرستان مصوب شد که اعتبار آن از سوی فرمانداری شهرستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برای ساخت آن در نظر گرفته شده است.

عباس حسنی بیان داشت: این پروژه هم اکنون از پیشرفت ۲۰ درصدی برخوردار است.

وی در مورد دستاوردهای مرکز آموزش فنی و حرفه ای ابرکوه بیان داشت: کسب رتبه اول در بخش مشاوره و راهنمایی در استان یزد، کسب رتبه اول در رشته قالیبافی در دو سال متوالی، اجرای بیشترین تعهد آموزشی در سال ۸۷، رتبه ممتاز در رشته قالیبافی در سطح کشور، کسب رتبه سوم در رشته طراحی گرافیک در المپیاد کشوری و کسب مرکز نمونه در مراکز استان در سال ۸۸ از جمله افتخارات این مرکز است.

حسنی ساخت ماشین کشاورزی چند کاره و ساخت دستگاه لیفتراک برقی توسط کارآموزان مرکز را نیز از دستاوردهای این مرکز اعلام کرد.

وی تعداد پرونده های مشاغل خانگی ارسال شده به صندوق مهر امام رضا(ع) شهرستان ابرکوه را ۵۰ پرونده عنوان کرد و افزود: بیش از ۶۰ پرونده دیگر نیز در مرحله تکمیل و ارجاع قرار دارد.

کسب رتبه نخست استان یزد در رهگیری اشتغال مهارت آموختگان کشور

با توجه به تعهدات ابلاغی و عملکرد رهگیری اشتغال مهارت آموختگان در شش ماهه نخست سال جاری، استان یزد موفق به اخذ رتبه اول کشوری در رهگیری اشتغال مهارت آموختگان شد.

بنا بر این گزارش، سرپرست معاونت پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن تقدیر از مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد اعلام کرده است: بی شک این عملکرد بالا ناشی از باور راسخ و اهتمام مدیرکل و همکاران حوزه مشاوره و هدایت آموزشی بر بهبود ضریب اشتغال و افزایش اثربخشی آموزش های سازمان بوده است.

در عملکرد رهگیری اشتغال مهارت آموختگان در شش ماهه نخست سال جاری استان زنجان مقام دوم و استان البرز مقام سوم را کسب کردند.

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس از پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه مرکز فنی و حرفه‌ ای خواهران طبس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحسین مفتاح در مورد اجرای مصوبات سفر هیئت دولت در فنی و حرفه ای این شهرستان اظهار داشت: در دور دوم سفر هیئت دولت به استان یزد دو مصوبه احداث مرکز آموزش خواهران و احداث مرکز دو منظوره دیهوک در دستور کار فنی و حرفه ای قرار گرفت.وی افزود: احداث مرکز خواهران در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع اجرا و فاز اول آن با زیر بنای ۴۸۱  متر مربع از فروردین ماه سال ۱۳۸۹ آغاز شد.

2 thoughts on “پروژه مرکز فنی و حرفه ای خواهران طبس ۷۵ درصد پیشرفت داشته است

  1. با سلام احتراما ضمن تشکر از سایت بسیار خوب و جذابتان باطلاع میرساند یکی از عمده مشکلات خانمهای جویای کار در شهرستان طبس عدم یادگیری حداقل یک سرفصل ساده است بعنوان مثال بنده طرف مدت ۲ هفته با استفاده از دفتر کاریابی موجود در طبس جهت استخدام حداقل ۳ نفر خانم مسلط به تایپ فارسی و لاتین موفق نبودم و اجبارا شاید مجبور شویم نسبت به انتقال منشی دارای قابلیت فوق الذکر از نزدیکترین شهرهای طبس اقدام نمائیم . استدعای عاجزانه بنده بعنوان کسی که میخواهد مردم مهربان و خونگرم شهرستان طبس را در راستای سرمایه گذاری شرکتهای مهم صنعتی و تولیدی به راه اندازد این است که رشته هایی را تدریس نمایند که کاربرد بیشتری داشته باشد . البته سایر رشته های تدریس شده در سازمان آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس نیز بدون یک برنامه ریزی منسجم و کارآمد برای بازار یابی محصولات تولید این عزیزان بدون نتیجه خواهد ماند و امکان توسعه اقتصادی هم میسر نخواهد بود . علی ایحال بنده بعنوان یک ایرانی خود را موظف میدیدم تا نارسایی های موجود در بخش آموزش سازمان محترم فنی و حرفه ای را از سر مسئولیت انسانی اعلام نمایم و امیدوارم این انتقاد باعث تغییر روشی در ارائه آموزشهای کاربردی باشد . به امید توفیق روز افزون شما مسئولین محترم و دلسوز . با احترام : سید عبدالهادی سهراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =