زنان، معلمان و کارگران، مکمل یکدیگر در اداره جامعه هستند – طبس نیوز

زنان، معلمان و کارگران، مکمل یکدیگر در اداره جامعه هستند

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس گفت: زنان، معلمان و کارگران، مکمل یکدیگر در اداره جامعه هستند.

طبس نیوز: نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس گفت: زنان، معلمان و کارگران، مکمل یکدیگر در اداره جامعه هستند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی عبداله زاده گفت: تقارن روز بزرگداشت مقام زن با ایام گرامیداشت جایگاه والای معلم و کارگر نشان از همسویی این مناسبات دارد که جامعه بر توان و دانش و وجود این سه قشر برپاست و به نوعی مکمل یکدیگر محسوب می شوند.

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تقارن عید ولادت آموزگار ایثار و شهامت و عفت، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، میلاد فرخنده بناینگذار کبیر انقلاب اسلامی، بزرگ معلم عصر حاضر حضرت امام خمینی(ره)، روز بزرگداشت مقام زن و مادر و نیز ایام گرامیداشت جایگاه والای معلم و کارگر را نشان از همسویی این مناسبات دانست که جامعه بر توان و دانش و وجود آنان برپاست و به نوعی مکمل یکدیگر محسوب می شوند.

عبداله زاده افزود: زن ایرانی در عصر و روزگار حاضر در جهان، رفیع‌ترین جایگاه را در حرمت گذاری به حدود و حقوقش دارد و واقعیت‌های افتخار برانگیزی همچون مشارکت‌های بی‌نظیر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که پس از انقلاب اسلامی برای زنان ایرانی فراهم آمده گواه این مدعاست و همین حضور منجر شده تا دامان مادران ایرانی پرورشگاه انسانهایی بزرگ از قشر معلم و کارگر و شیرزنان مسلمان باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بی  شک  معلم و کاگر از جمله عوامل  تأثیرگذاری هستند که در ادوار مختلف تاریخ، آثارشان ماندگار و منشاء تغییر و تحول جامعه اسلامی بوده است و ارج گزاری به مقام شامخ معلم و کارگر، ترفیع جایگاه مقدس علم، دانش، کار و تلاش است.

عبداله زاده گفت: اعتقاد راسخ دارم فعالیت ها و جهت گیری های قشر کارگر و معلم از مهمترین مولفه های اقتدار ملی ماست و آنها تولید کنندگان ثروت،علم، فضیلت و اخلاق در کشور هستند و بدون فعالیت آنها  نیل به ارزش های بنیادی در کشور امکان پذیر نیست.

نماینده مردم طبس با گرامیداشت یاد جان باختگان حادثه انفجار معدن زغالسنگ پروده در دیماه ۱۳۹۱ گفت: کاروتلاش یک ارزش والابوده و پاسداشت روز کارگر در کشور ایران برخواسته از مبانی اعتقادی وارزشهای ملی می باشد و بدین لحاظ کارگران با اندیشه خلاق وتلاش بی وقفه در حال پیشرفت کشور هستند.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم راه  و یاد استاد فضیلت آیت الله شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و افزود: معلمان و مربیان، ایمان، عشق، حکمت و بینش را بر لوح جان و ضمیرهای پاک فرزندان این آب و خاک حک می‌کنند و ندای فطرت را به گوش بشر می‌رسانند و دست توانایی دارند که چشم‌انداز آینده ما را ترسیم می‌کنند؛ دغدغه فرهیختگان عرصه علم و ادب همیشه این است که حیات بشر بر مدار ارزش‌ها و کرامت انسانی بچرخد و هیچ‌ بیگانه‌ای را مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین و میهن فراهم نیاید.

محمدعلی عبداله زاده توفیق روزافزون برای جامعه فرهنگی و کارگری و نیز بانوان بزرگوار ایران اسلامی را آرزو و ابراز امید واری کرد: سال “حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” در سایه “وحدت بر محور ولایت” سال شکوفایی سیاسی، اقتصادی و علمی کشور بوده و بار دیگر ملت فهیم و آگاه ایران، یأس دشمنان انقلاب اسلامی را رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =