حبس ۲۳۰ زندانی در زندان ۷۰ نفره طبس – طبس نیوز

حبس ۲۳۰ زندانی در زندان ۷۰ نفره طبس

ظرفیت زندان طبس ۷۰ نفر است، این زندان در حال حاضر ۲۳۰ زندانی دارد که بیش از ۳ برابر ظرفیت موجود است.

طبس نیوز: ظرفیت زندان طبس ۷۰ نفر است، این زندان در حال حاضر ۲۳۰ زندانی دارد که بیش از ۳ برابر ظرفیت موجود است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خراسان، رئیس دادگستری طبس در جمع خبرنگاران شهرستان با اعلام این مطلب گفت: بیشتر زندانیان طبس غیربومی هستند و جرم آنان مربوط به مواد مخدر است.

«توکلی» با اشاره به تصویب ایجاد دادگاه در عشق آباد از ۲ سال قبل افزود: نیروهای این دادگاه در دادگستری طبس مشغول به کار هستند و مقدمات راه اندازی دادگاه عشق آباد در حال انجام است که در آینده نزدیک شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

وی با نوپا دانستن انجمن حمایت از زندانیان طبس، کمک ۲۰۰ میلیون ریالی به خانواده زندانیان شهرستان را از جمله اقدام‌های این انجمن در سال گذشته برشمرد.

وی با اشاره به اعدام ۹ نفر از قاچاقچیان مواد مخدر طی سال گذشته در شهرستان گفت: همه این اعدامی‌ها غیربومی بودند و این اقدام تاثیر خوبی در کاهش حمل مواد مخدر در شهرستان داشت.

وی افزود: در مورد سرقت نیز برخوردهای خوبی با متخلفان انجام شده است و در برخی موارد حکم شلاق در ملاء عام داشتیم.

وی با بیان اینکه سال‌های گذشته در طبس سابقه طلاق وجود نداشت، گفت: متاسفانه در حال حاضر مشکلات زیادی در این رابطه ایجاد شده است و یک روز در میان پرونده خانواده داریم که این مسئله باعث نگرانی است.

رئیس دادگستری طبس مواد مخدر، تصادفات، توهین و سرقت را بیشترین پرونده‌های مطرح شده در دادسرای شهرستان اعلام کرد و گفت: در دادگاه نیز وصول مطالبات، چک‌ها و خانواده بیشترین پرونده‌های رسیدگی شده را شامل می‌شود.

رسیدگی به ۲۰۴ پرونده سرقت در سال ۹۱

دادستان عمومی و انقلاب طبس نیز در این جلسه با اشاره به رسیدگی ۲۰۴ پرونده سرقت طی سال ۹۱ در شهرستان گفت: در این رابطه ۱۰۰ نفر بازداشت شدند. «پارسافر» تعطیلی ۱۰ معدن خطرساز، اجرای ۵ مورد حکم شلاق در ملاء عام و توقیف ۵۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین از قاچاقچیان مواد مخدر را از دیگر اقدام‌های انجام شده در سال گذشته برشمرد. به گفته وی، در این مدت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در دادگاه انقلاب و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در دادگاه عمومی و جزایی شهرستان توسط محکوم شدگان پرداخت شد.

یک دیدگاه برای نوشته «حبس ۲۳۰ زندانی در زندان ۷۰ نفره طبس»

  1. با سلام،با توجه به اینکه خروج زندانیان از زندان نیازمند مراقبت های بعدی است پیشنهاد میکنم جهت کاهش تراکم جمعیت زندانها و حبس زدایی کمیته ای تشکیل گردد لازمه این امر همکاری دستگاههای اجرایی وفعالیت فرهنگی واختصاص بودجه است .مدیران کل استانها بهترین نقش رو جهت جلب مساعدت های مادی ومعنوی مردم میتونن ایفا کنند.(یزدانیان:۹تیر۱۳۹۲)باتشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =