زمین‌ های شهرک زیباشهر طبس وقف است

بر اساس اسناد و مدارک موجود و همچنین گواهی تمامی بزرگان شهر، شک نداریم که زمین‌ های شهرک زیباشهر طبس موقوفه امامزاده حسین‌ بن موسی‌ الکاظم(ع) طبس است.

 

به گزارش طبس نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس؛ حمزه سپهریان  اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین‌ بن موسی‌ الکاظم (ع) طبس و آرامگاه شهید آیت‌ الله مدرس(ره) کاشمر، پیگیری برای احیای موقوفه‌ های مربوطه است.

وی ادامه داد: به طور قطع مردم شریف طبس که همگی مؤمن و پایبند به احکام دینی هستند، هیچ‌گاه قصد تصرف در موقوفات را ندارند و حتی مایل‌ اند تا وضعیت قطعی زمین‌ هایشان مشخص شود تا چنانچه وقفیت محرز شد، به موضوع وقف عمل کنند و این موضوع حساسیت و اهمیت پیگیری برای احیای موقوفه‌ ها و همچنین اطلاع‌ رسانی و توجیه قانونی و منطقی در این زمینه را مضاعف می‌ کند.

مدیرعامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین‌ بن موسی‌ الکاظم (ع) طبس تصریح کرد: براساس اسناد و مدارک موجود و همچنین گواهی تمامی بزرگان شهر، شک نداریم که زمین‌ های شهرک زیباشهر طبس موقوفه امامزاده حسین‌ بن موسی‌ الکاظم (ع) طبس است؛ اما به طور قطع این موضوع سبب ایجاد زحمت و یا لطمه‌ زدن به آسایش ساکنان این شهرک نخواهد شد و منعی برای سکونت در زیباشهر نیز وجود ندارد، که به زودی در این زمینه به شکل دقیق‌ تر اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

سپهریان افزود: سد دره‌بید طبس و نیز روستای حسین‌ آباد طبس هم موقوفه امامزاده حسین‌ بن  موسی‌ الکاظم (ع) است که حتی باغ رضوان طبس از محل درآمد روستای حسین‌ آباد احداث شده است.

وی گفت: موضوع وقفیت روستای دولت‌ آباد طبس نیز قطعی است که البته اختلافاتی برای تحدید حدود در این روستا وجود دارد اما موضوع در حال پیگیری است.

مدیرعامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین‌ بن موسی‌ الکاظم (ع) طبس و آرامگاه شهید آیت‌ الله مدرس(ره) کاشمر یادآور شد: طبس با برخورداری از حجم قابل‌ توجه مسافر و زائر، نخستین شهر زیارتی استان خراسان جنوبی و پس از مشهد دومین شهر زیارتی خراسان بزرگ است که ۱۷ مجتمع میان‌ راهی در پنج استان کشور نیز توسط این مؤسسه احداث شده و مدیریت می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =