پیشرفت ۹۵ درصدی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس – طبس نیوز

پیشرفت ۹۵ درصدی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس

ساختمان بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس که کار احداث آن از بهمن ۱۳۸۷ آغاز شده است، هم‌اکنون باصرف ۱۸۸ میلیارد ریال، ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امروز مورد بازدید استاندار خراسان جنوبی قرار گرفت.

طبس نیوز: ساختمان بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس که کار احداث آن از بهمن ۱۳۸۷ آغاز شده است، هم‌اکنون باصرف ۱۸۸ میلیارد ریال، ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امروز مورد بازدید استاندار خراسان جنوبی قرار گرفت.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مدیران کل استان ظهر امروز در ادامه سفر خود به شهرستان طبس برای افتتاح پروژه‌های این شهرستان، بیمارستان در حال احداث ۱۰۰ تختخوابی این شهر را مورد بازدید قرار دادند.

با توجه به اینکه بیش از ۳۰ سال از زمان احداث بیمارستان فعلی شهر طبس می‌گذرد، ساختمان این بیمارستان فرسوده بوده و تا حدودی دارای مشکلاتی است و علاوه بر این به دلیل نداشتن برخی بخش‌ها، بیماران به مراکز درمانی مجهزتر در مراکز استان‌های همجوار ارجاع می‌شوند.

به همین دلیل پروژه احداث ساختمان بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس در دور نخست سفر محمود احمدی نژاد به استان یزد به تصویب رسید و احداث آن در زمینی به مساحت ۸.۷ هکتار و زیربنای حدود ۱۱ هزار مترمربع در شش طبقه از بهمن ۱۳۸۷ آغاز شد که تاکنون با صرف هزینه ۱۸۸ میلیارد ریال، ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علاوه بر این اعتباراتی برای تجهیز این بیمارستان نیز اختصاص یافته است که گرچه اعتبارات تخصیصی کافی نیست، اما به محض تکمیل ساختمان، برای تجهیز نیز اقدام می‌شود.

طبقه زیرزمین این بیمارستان شامل نمازخانه، رخت‌شوی‌خانه، آشپزخانه، انبارها و موتورخانه، طبقه همکف شامل آزمایشگاه، درمانگاه، اورژانس، رادیولوژی، فیزیوتراپی و داروخانه، طبقه نخست شامل اتاق‌های زایمان، اتاق‌های عمل، سی‌سی‌یو، و آی‌سی‌یو، طبقه دوم شامل بستری جراحی، طبقه سوم شامل رستوران، اتاق‌های حوزه ریاست و بستری داخلی و طبقه چهارم شامل بستری کودکان و بستری زنان و زایمان است.

ساختمان‌های جانبی این بیمارستان نیز شامل نگهبانی کشیک، پست برق، اتاق دیزل ژنراتور، منبع آب زیرزمینی و اتاق پمپاژ است.

با تکمیل و بهره‌برداری از این بیمارستان، بخش قابل توجهی از مشکلات درمان مردم شهرستان طبس برطرف خواهد شد.

وزارت مسکن و شهرسازی به‌ عنوان کارفرما، شرکت ساختمانی و تأسیساتی آثار طوس به‌ عنوان پیمانکار و مهندسین مشاور نوی به‌ عنوان مشاور پروژه احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 3 =