طرح جامع استانی شهر طبس تصویب شد – طبس نیوز

طرح جامع استانی شهر طبس تصویب شد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از تصویب طرح جامع استانی شهرهای طبس،دیهوک، عشق آباد و حاجی آباد خبر داد و افزود این شهرها در نوبت طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری هستند.

طبس نیوز:مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از تصویب طرح جامع استانی شهرهای طبس،دیهوک، عشق آباد و حاجی آباد خبر داد و افزود این شهرها در نوبت طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری هستند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از تسنیم،مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: طرح کالبدی استان‌های خراسان جنوبی، شمالی و رضوی با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی زیر نظر وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا است.

مسعود مالکی اظهارکرد:دراین ۳ استان تمام موارد اعم از کارگاه‌های تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و آمایش سرزمین دیده شده است و در ساماندهی مشاغل نقش بسیار موثری دارد.

۲۶شهر خراسان جنوبی طرح جامع دارند

وی درباره آخرین وضعیت طرح های جامع افزود: از ۲۸ شهر استان ۲۶ شهر دارای طرح جامع است که مراحل تصویب استانی ۴ شهر شامل طبس گلشن، دیهوک، عشق آباد و حاجی آباد به پایان رسیده و در نوبت طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهارکرد: ۲ شهر گزیک و طبس مسینا طرح جامع ندارند اما با ۷۰ درصد پیشرفت در حال تهیه است.

مالکی تعداد شهرهای دارای طرح تفصیلی را ۷ شهر اعلام کرد و گفت: برای ۱۴ شهر استان نیز این طرح در دست تهیه و متوسط پیشرفت این طرح ها ۵۰ درصد است و ۷ شهر هم طرح تفصیلی ندارند.

تشریح آخرین وضعیت نقشه تفصیلی شهرهای استان

وی درباره آخرین اقدام‌ های انجام شده برای تهیه نقشه تفصیلی شهرهای استان گفت: درخواست نقشه پایه با مقیاس مناسب از وزارت راه و شهرسازی و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح انجام شده ولی به دلیل کمبود اعتبارات تاکنون نقشه برداری هوایی از منطقه انجام نشده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان افزود: برای جلوگیری از تاخیر در تهیه طرح تفصیلی، امسال درخواست اعتبار انجام شده که در صورت تامین آن مشکل تهیه نقشه هوایی از طریق برداشت میدانی و نقشه برداری زمینی رفع می‌شود.

پیگیری وتکمیل ۱۴ طرح تفصیلی دراستان

مالکی پروژه‌های در دست اقدام مدیریت شهرسازی و معماری این اداره کل را علاوه بر پیگیری و تکمیل ۱۴ طرح تفصیلی، ۲ طرح جامع، بازنگری طرح جامع بیرجند و قاین و طراحی شهری محور پادگان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: افق طرح های جامع شهرهای قاین و بیرجند به پایان رسیده و انعقاد قرارداد طرح بازنگری طرح جامع این ۲ شهر در سال گذشته به مشاور واگذار شده است که در حال حاضر ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 13 =