طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

امام جمعه طبس: بنیاد انقلاب ساخته شهامت و استقامت شهداست

امام جمعه طبس با بیان اینکه بنیاد انقلاب ما را شجاعت و استقامت شهدا ساخته است، گفت: شهدا انقلاب را شکست ناپذیر کردند و به آن عزت دادند و وظیفه ما در قبال آنها و در مقابل ایثارشان، مقاومت و استقامت است.

به گزارش طبس نیوز، حجت الاسلام محمدرضا محمدی یکشنبه شب در آیین اختتامیه کنگره ۲۲۱ شهید شهرستان طبس گفت: این میزان حضور در یادواره در یک شهرستان کم نظیر و یا شاید بی نظیر بود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام جمعه فقید که اولین جلسات این کنگره با حضور ایشان برگزار شد، یادآور شد: برگزاری برنامه ای با این عظمت، پیگیری و تلاش بسیاری نیاز دارد و همه برگزار کنندگان به خوبی از عهده این کار برآمدند.

امام جمعه طبس همچنین با اشاره به هزینه های زیادی که این قبیل برنامه ها نیاز دارد افزود: هزینه های این کنگره و نمایش میدانی نیز مسئله کمی نبود که با همت مردم ، ادارات و شرکت های مختلف انجام شد و کسانی که پشتوانه انجام این کار بزرگ بودند کار بسیار مهمی انجام داده اند.

وی با تاکید بر ضربه ناپذیر بودن انقلاب اسلامی افزود: همانطور که نهضت امام حسین(ع) با عظمت است شهدای ما نیز راهشان همان راه بود و همان اخلاص یاران امام را داشتند و خدا کسانی که با جان خود برای اهداف اسلام جهاد کردند را دوست دارد و مسیر شهدا مسیری بود که انقلاب را ضربه ناپذیر ساخت.

وی با بیان اینکه بنیاد انقلاب ما را شجاعت و استقامت شهدا ساخته است، افزود: شهدا انقلاب را شکست ناپذیر کردند و به آن عزت دادند و وظیفه ما در قبال آنها و در مقابل ایثارشان، مقاومت و استقامت است.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: مقاومت یعنی تهاجم را بشناسیم و هم مقابله با تهاجم را بشناسیم و استقامت یعنی خسته نشویم.

امام جمعه طبس در اختتامیه کنگره ۲۲۱ شهید شهرستان طبس افزود: در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی، انقلاب ما هر روز قوی تر، متحد تر و منسجم تر می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس نیز در این مراسم گفت: برگزاری یادواره شهدا در شهرستان یک سرمایه گذاری ملی و تکریم از خانواده معظم شهدا و ایثارگران یک وظیفه ملی و انسانی است.

سیدمهدی طلائی مقدم افزود: از عنایت خداوند مهربان و حضور بی سابقه مردم گرانقدر شهرستان طبس در این مراسم معنوی کمال سپاسگزاری را دارم.

وی ادامه داد: از استاندار محترم ، نماینده معزز ولی فقیه، فرماندهی سپاه انصار الرضا (ع)، ائمه محترم جمعه، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران به خاطر برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر میکنم.

در پایان این مراسم از دست اندرکاران و برگزارکنندگان کنگره ۲۲۱ شهید شهرستان طبس تجلیل شد.