افزایش 20 درصدی مسافران نوروزی اسکان یافته در طبس – طبس نیوز

افزایش ۲۰ درصدی مسافران نوروزی اسکان یافته در طبس

افزایش 20 درصدی مسافران نوروزی اسکان یافته در طبس

غلامحسین طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس اظهار داشت: با توجه به واقع شدن طبس در مسیر ارتباطی استان‌های مرکزی و جنوبی کشور، این شهرستان از شرایط خاص و منحصر به فردی برخوردار است و بر این اساس اسکان مسافران به‌ویژه در ایام نوروز، طی چند سال گذشته رشد قابل توجهی یافته است.

وی بیان کرد: در شهر طبس و روستاهای حومه نزدیک و همچنین در شهر دیهوک، در مجموع ۴۶۵ کلاس، خوابگاه و نمازخانه در قالب ۶۵ مدرسه برای استفاده مسافران نوروزی درنظر گرفته شده بود، که ۸۸ نفر به عنوان مجموعه عوامل ستادی و خدماتی در راستای اسکان مطلوب مسافران نوروزی ایفای نقش کرده‌اند.

رئیس ستاد اسکان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس خاطرنشان کرد: از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۰ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۱ در مجموع ۷ هزار و ۷۴۵ خانوار شامل ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر از مسافران نوروزی، برای اسکان در مدارس طبس پذیرش شدند، که این میزان در مقایسه با سال گذشته از ۲۰.۳۳ درصد افزایش برخوردار است.

وی ادامه داد: علی‌رغم افزایش قابل توجه اسکان مسافران نوروزی در طبس، اما باز هم کلاس‌های آموزش و پرورش در بسیاری از شب‌ها پاسخگوی تقاضا و نیاز مسافران نبود.

طاهری یادآور شد: از مجموع ۴۶۵ کلاس، خوابگاه و نمازخانه آموزش و پرورش طبس که در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفته، ۴۱۱ مورد درجه دو(گروه ب) و ۵۴ مورد درجه سه(گروه ج) است که نیمی از کلاس‌ها امکاناتی مانند تلویزیون، یخچال و پتو دارد و حمام و آشپزخانه هم به صورت مشترک استفاده می‌شود.

وی درباره درآمد حاصل از اسکان مسافران نوروزی نیز گفت: درآمد کسب شده صرف پرداخت حق‌الزحمه عوامل، خرید و جایگزینی تجهیزات، و تأمین بخشی از هزینه برق و آب مدارس می‌شود.

رئیس ستاد اسکان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس اظهار داشت: از محل درآمد حاصل از اسکان مسافران نوروزی در سال‌های گذشته، ۲۰۰ تخته گلیم مرغوب و ۱۰۰ دستگاه تلویزیون به امکانات کلاس‌های طبس افزوده شده است و احتمالاً بخشی از درآمد امسال نیز صرف خرید حدود ۵۰ دستگاه یخچال برای مدارس خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 3 =