طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

وسایل سرمایشی پرمصرف موجب آتش‌سوزی مهدکودک در طبس شد

طبس نیوز – مناسب نبودن کابل های برق تغذیه سیستم سرمایشی ساختمان مهدکودک در طبس موجب آتش‌سوزی شد.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری طبس ظهر دوشنبه در گفت‌وگو با طبس‌نیوز در مورد این حادثه بیان کرد: ساعت ۱۰ و ۳۱ دقیقه به آتش‌نشانی اطلاع دادند و پیش‌بینی ما این است که ساعت حدود ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز شروع حریق بوده است.

جعفر حقگو افزود: این آتش‌سوزی منجر به خسارت مالی به این مهدکودک شد و خسارت جانی نداشته است.

وی ادامه داد: به دلیل این که کسی داخل اتاقی که حریق ایجاد شده نبوده است، مسئولین مهدکودک دیر متوجه حریق شدند و به همین خاطر حریق گسترده شده است.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری طبس تصریح کرد: در هنگام آتش‌سوزی بچه‌ها داخل مهدکودک حضور نداشتند اما در ساختمان دیگر در این مهدکودک کارکنان واحد اداری حضور داشته‌اند.

وی با بیان این که کانون حریق کابل‌های برق تغذیه سیستم سرمایشی ساختمان بوده است افزود: اگر قطر کابل مناسب نباشد، گرمای حاصل از جریان برق بالا باعث افزایش مقاومت در سیم می‌شود و در نهایت پوسته کابل دچار حریق شود و اگر کسی در منزل نباید حریق گسترده می‌شود.

حقگو به مردم برای استفاده از وسایل سرمایشی توصیه کرد: قطر کابل‌هایی که برای هر دستگاهی که استفاده می‌شود استاندارد باشد، فیوزهای محافظ استاندارد حتما کار گذاشته شود و سیستم برق و سیم کشی ساختمان به نحو صحیح انجام شود.

وی تاکید کرد: قطر کابل بسته به میزان آمپری که توسط دستگاه گرفته می‌شود باید به کار برده شود و آمپر بیشتر قطر کابل بیشتری نیاز دارد.