نمایش واقعه غدیر خم در عشق آباد

بازسازی نمایش واقعه غدیر خم با حضور بیش از ۱۰۰ بازیگر و عوامل و با صحنه آرایی، دکورسازی و نخلستان‌های اطراف آن و با حضور بیش از ۲۰۰۰ نفر از اهالی مومن و خدا جوی بخش دستگردان ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۲۹ مرداد ماه سال جاری مصادف با عید سعید غدیر خم در پارک محله زیرک آباد شهر عشق آباد برگزار شد.

به گزارش طبس نیوز، جواد خدابخشی فرمانده بسیج ناحیه ۲ مالک اشتر دستگردان گفت : اینگونه اقدامات فرهنگی از جمله غدیر که واقعه ای به حق در تاریخ دین اسلام است باعث آشنایی مردم با دین و سیره خود می شود و درک آن بخصوص برای قشر جوان ملموس تر است.

وی افزود : غدیر مهمترین واقعه اسلام و تعیین کننده ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است و هدف از اجرای این واقعه تاریخی زنده کردن غدیر، استمرار اندیشه ولایت پذیری و ترویج فرهنگ علوی درجامعه است.

وی ضمن تشکر از تلاش های انجام شده ، افزود: اگر پیام حق در قالب برنامه‌های فرهنگی و به شکل هنری به مردم منتقل شود در ذهن آنان ماندگارتر خواهد بود.

خدابخشی فرمانده با قدردانی از همه افرادی که برای هر چه بهتر برگزاری این نمایش کمک رسان و یاری گر بودند با اشاره به برنامه ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته برای برگزاری این مراسم، افزود: بازسازی نمایش واقعه غدیر خم با حضور بیش از ۱۰۰ نفر بازیگر و عوامل و با صحنه آرایی، دکورسازی و نخلستان‌های اطراف آن و با حضور بیش از ۲۰۰۰ نفر از اهالی مومن و خدا جوی بخش دستگردان برگزار شد.

بازسازی صحنه های غدیر، قرائت خطبه غدیر خم و برگزاری مراسم معرفی امیرمومنان علی(ع) به جانشینی پیامبر اسلام توسط هنرمندان با هدف زنده نگه داشتن این واقعه بزرگ تاریخی از جمله برنامه های این نمایش بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.