دو کارگر معدن در طبس جان باختند

رییس صنعت معدن و تجارت شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگار طبس نیوز گفت: متاسفانه بر اثر تخریب کارگاه تونل دو نفر از کارگران غیر بومی طبس جان باختند.

به گزارش طبس نیوز؛ رییس صنعت معدن و تجارت شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگار طبس نیوز گفت: متاسفانه بر اثر تخریب کارگاه تونل دو نفر از کارگران غیر بومی طبس جان باختند.

محمود زارع نیا افزود: این حادثه مربوط به معدن پروده ۴ شرکت سامان کاوش طبس بود.

کریتی مدیر عامل شرکت زغال سنگ طبس در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت: نیروهای امدادی به محل اعزام شدند و تاکنون دو نفر از داخل معدن بیرون کشیده شدند.

منابع محلی می‌گویند: تعداد ۱۴ نیروی کار داخل معدن فروریخته بوده‌اند که ۳ نفر مصدوم و به بیمارستان طبس منتقل شده و ۲ نفر نیز کشته شده‌اند و به دلیل تاریکی هوا امکان پرواز اورژانس هوایی نیز وجود ندارد.

️شنیده های محلی حاکی است دو نفر که اهالی شمال کشور (استان گلستان) بوده‌اند در این حادثه فوت شدند.

این حادثه در زون استخراج شرکت سامان کاوش (پیمانکار بخش خصوصی معادن زغالسنگ پروده طبس) رخ داده است.

بنابر اخبار کارگران حاضر در محیط؛ پس از آنکه نیروهای تخریب برای باز کردن پایه‌های استخراج داخل تونل شده و قصد رهاسازی پایه‌ها و چوب‌های ذیل مسیر استخراج را داشته‌اند؛ قسمتی از تونل استخراج که از سستی برخوردار بوده؛ ریزش می‌کند و ۲ نفر کشته این حادثه زیر آوار می‌مانند.

بنابر شرایط کار معدن و انجام عملیات مرحله تخریب؛ تعداد گرفتار شدگان در این معدن بیش از همین ۵ نفر نمی‌تواند باشد و بقیه نیروها در سلامت کامل هستند.

«سعید صمدی» دبیر انجمن زغال سنگ ایران گفت: ۲ نفر در اثر ریزش معدن «سامان کاوش» طبس جان خود را از دست داده‌اند و یک نفر هم مجروح شده است.

معدن در حال استخراج نبوده و کارگران مشغول تونل زدن برای بهره‌برداری بوده‌اند.

معدن در حال استخراج نبوده و اینطور نیست که چند نفر زیرآوار باشند و بگوییم تعداد تلفات بیشتر خواهد شد.

️اسامی فوتی های حادثه ریزش معدن حسن شهمرادی و غلامرضا اعلائی زاده شاغل در شرکت سامان کاوش طبس اهل استان گلستان بودند.

معدن «سامان کاوش» زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمیدرو) می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − چهارده =