معرفی شهید قربانعلی ابراهیمی

روز عید سعید فطر بر اثر بمباران شیمیایی دشمن عیدی خود را گرفت و لباس شهادت در تاریخ ۱۳۶۷/۲/۲۷ را قامت رعنای او را در بر گرفت.

معرفی شهید

شهید قربانعلی ابراهیمی

نام پدر: عباس

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۲/۲۷

زندگینامه

️تولّد قربانعلی ابراهیمی در سال(۱۳۴۶) موهبتی بود از طرف خداوند متعال به خانواده ای زحمتکش و مهربان که برای گذراندن زندگی خود به دامداری مشغول بودند.

آن‌ها با وجود همهٔ مشکلات و سختی‌های زندگی تمام سعی خود را برای تربیت فرزند دلبند خود بکار گرفته و او را راهی مدرسه نمودند.

قربانعلی دو سال در زادگاهش پیستان و دو سال در روستای پیرحاجات به تحصیل مشغول بود ولی ناتوانی پدر و حس قدردانی و دلسوزی پسر مانع از ادامهٔ تحصیل وی گردید و قربانعلی را بر آن داشت که به کمک پدر خود بشتابد و در کار دامداری او را یاری دهد.

اخلاص و صفای باطن خانواده از او فردی مهربان، خوش خلق و مقیّد به عقاید دینی ساخته بود به گونه ای که هیچ‌گاه یا هیچ کس را با رفتاری ناشایست نیازارد و هرگز در ادای واجباتش کوتاهی نورزید.

قربانعلی در سال ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازی فرا خوانده شد و پس از طی دورهٔ آموزشی به جبهه کردستان (پاوه) اعزام و مدتی را نیز در منطقهٔ عملیاتی حلبچه خدمت نمود.

سرانجام در روز عید سعید فطر بر اثر بمباران شیمیایی دشمن عیدی خود را گرفت و لباس شهادت در تاریخ ۱۳۶۷/۲/۲۷ را قامت رعنای او را در بر گرفت و اجر و مزد یک ماه عبادت و روزه داری خود را از دریای رحمت الهی دریافت نمود.

پیکر مطهرش پس از تشییع در روستای پیرحاجات طبس به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

منبع: کتاب «آلاله‌های ولایت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =