تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران خدشه پذیر نیست

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس کمیسیون اقوام شورای امنیت کشور گفت: اگر انسجام و همبستگی ملی خود را حفظ کنیم، هیچ شیطنتی علیه تمامیت ارضی و یکپارچگی سرزمینی کشور مجال بروز پیدا نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به این که کشور عزیز ما هم، چون یک فرش ایرانی زیبا و چشم نواز است که اقوام گوناگون، تار و پود این فرش زیبا را تشکیل داده اند و با تاریخی بسیار غنی و فرهنگی دیرپا، در قالب پیکره‌ای منسجم و یکپارچه به نام ایران، به آن زیبایی و قوام و هویت بخشیده اند؛ اظهار داشت: این روز‌ها برخی شیطنت‌ها و اظهار نظر‌های ناصواب و نادرست علیه تمامیت و یکپارچگی کشور عزیزمان مطرح می‌شود، اما باید توجه داشت که تمامیت ارضی و یکپارچگی سرزمینی ایران تحت هیچ شرایطی خدشه پذیر نیست.

او افزود: همه کسانی که با انگیزه‌ها و دلایل مختلف، علیه این تمامیت حرفی می‌زنند دچار توهمند و بر اساس همین توهم، گزافه می‌بافند.

عرف هم چنین با تاکید بر ضرورت هوشیاری و دقت نظر در خصوص توطئه‌هایی که علیه کشور در زمینه‌ها و حوزه‌های گوناگون در جریان است، اظهار داشت: به نظر می‌رسد جریانی مرموز با نیات پلید و تفرقه افکنانه در حزب حاکم ترکیه، به دنبال تنش زایی و بحران آفرینی در روابط دو کشور است.

رئیس کمیسیون اقوام در بخشی دیگر از سخنان خود، با اشاره به این نکته که بار‌ها تاکید کرده ایم، اولویت اصلی کشور در شرایط هجمه‌های گسترده در حوزه‌های مختلف علیه آرامش و ثبات نظام و مردم، فقط انسجام ملی و همبستگی است، اظهار داشت: حفظ منافع ملی و امنیت ملی کشور، فصل مشترک همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی کشور است، افزود: طبیعی است که در شرایط افزایش اختلافات داخلی، دشمن طمع می‌کند و متوهم می‌شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.