اهداف یکسان دولت و مجلس دربودجه ۱۴۰۰

رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و در ارتباط با شبکه خبر گفت: هدف دولت و مجلس اصلاح و بهبود بودجه در سال ۱۴۰۰ است و از نظر‌های مشفقانه مجلس برای بهبود بودجه استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدباقر نوبخت افزود: در این جلسه، گزارشی از بودجه به کمیسیون ارائه شد و تلاش کردیم در خصوص منابع، مصارف و سیاست‌های لایحه بودجه به کمیسیون، گزارشی کامل ارائه دهیم.

او گفت: در این جلسه، روی چند موضوع که مربوط به واقع بینانه دیده شدن منابع بودجه بود، بحث و بررسی شد و عمده مباحث راجع به میزان فروش نفت بود که کمیسیون خواستار ارائه عددی قابل قبول در این خصوص است، همچنین درخصوص مالیات ها، نظر کمیسیون مبنی بر این است که با توجه به ظرفیت ها، ۲۹ درصد رشد دیده شده، می‌تواند افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: همچنین در این جلسه تاکید شد فروش سهام و اموال دولتی هم می‌تواند بیشتر باشد و همه اعضا نظرات مشفقانه خود برای شکل گیری یک بودجه قابل دفاع را ارائه کردند.

نوبخت گفت: بدون شک لایحه‌ای که تقدیم مجلس شده است، بدون نقص نیست و نیاز به اصلاح و کمال دارد و از همه نظرات در این خصوص استقبال می‌کنیم.

او افزود: با اطلاع یافتن کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اصلاحات مورد نظر مجلس قابل انجام است و این گزارش زمینه را برای بررسی و ایجاد تغییرات در صحن علنی مجلس هموار می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بین دولت و مجلس به عنوان خدمت گزاران مردم، همکاری وجود دارد تا بودجه مناسبی برای کشور شکل گیرد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.