بهره‌برداری از ۸۹ پروژه ریلی

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بهره‌برداری از ٨٩ طرح ریلی، گفت: از این تعداد ۲۴ پروژه در راستای ارتقای ایمنی است که اعتماد به شبکه حمل و نقل سبز را بین مسافران افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

این طرح‌ها شامل ۷۷ طرح در حوزه خدماته ساختمان و ایستگاهی به ارزش ۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۱۲ طرح در حوزه فنی و زیربنایی به ارزش ۲۲۱ میلیارد تومان است. وزیر راه و شهرسازی در خصوص این طرح ها گفت:

همچنین مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بهره‌برداری از ٨٩ طرح ریلی، گفت: از این تعداد ۲۴ پروژه در راستای ارتقای ایمنی است که اعتماد به شبکه حمل و نقل سبز را بین مسافران افزایش می‌دهد.

 

«سعید رسولی» امروز (دوشنبه) در مراسم بهره‌برداری از ٨٩ پروژه ریلی که در چهار استان کشور به صورت ویدئو کنفرانسی به بهره‌برداری رسید، افزود: امروز و در ادامه سلسله افتتاح‌های راه‌آهن با شعار «امید آفرینی روی ریل خودباوری» ۸۹ پروژه به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان افتتاح شد.

وی درباره جزییات پروژه‌ها گفت: ۲۴ پروژه در راستای ارتقای ایمنی و ۱۱ پروژه در راستای آراستگی شبکه ریلی و کاهش آلودگی هوا است.

این مقام مسئول ادامه‌داد: در بخش بازسازی و بهسازی خطوط ۱۲ پروژه و در بخش ساخت و تکمیل خطوط چهار پروژه به ارزش ۳۷.۵ میلیارد تومان داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سه پروژه تطویل خطوط ایستگاهی به ارزش ۱۷.۵ میلیارد تومان و ۷۷ پروژه در حوزه خدمات و ایستگاه‌ها به ارزش ۵۶ میلیارد تومان، از دیگر پروژه‌های امروز است که به دستور وزیر راه افتتاح شد.

رسولی افزود: ۲۰ پروژه در راستای ارتقای خدمات به مسافران، تسهیل تردد مسافران توان‌خواه، مکانیزه کردن بلیت قطار‌های حومه‌ای و تسهیل رفت و آمد مسافران امروز افتتاح شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، ۲۲ پروژه در راستای ارتقای بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز امروز به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان‌کرد: برخی از این پروژه‌ها هرچند با ارقام کوچک، اما با همت بلند انجام شد و دستاورد‌های مهمی برای شبکه ریلی به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، همچنین با تبریک روز پرستار از برنامه شرکت راه آهن برای سفر ریلی پرستاران خبر داد که به عنوان هدیه‌ای برای جبران زحمات آن‌ها در نامه‌نگاری با وزیر بهداشت مورد تایید قرار گرفته است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.