روسیه به مراسم تحلیف بایدن دعوت شد

رسانه‌های روسی اعلام کردند: از این کشور برای مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا دعوت به عمل آمده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نمایندگی دیپلماتیک روسیه در واشنگتن به رسانه‌های این کشور گفت که ایالات متحده برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن که قرار است ۲۰ ژانویه (۱ بهمن) در در واشنگتن دی سی برگزار شود برای روسیه دعوت نامه‌ای ارسال کرده است.

براساس این گزارش منابع خبری روسیه اعلام کردند که انتظار می‌رود آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده، در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت کند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اواخر نوامبر سال گذشته گفته بود که آنتونوف سفیر این کشور در واشنگتن می‌تواند در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا شرکت کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. در ۱۴ دسامبر، کالج انتخابات ایالات متحده تشکیل جلسه داد و پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات را تأیید کرد. مراسم تحلیف بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (۱ بهمن) برگزار می‌شود.

با وجود دعوت از روسیه برای شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن موارد اختلافی میان آمریکا و روسیه طی سال‌های اخیر آنقدر زیاد شده است که به گفته کارشناسان و تحلیلگران چندان امیدواری به بهبود روابط دو کشور وجود ندارد بطوریکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ماه گذشته در مورد روابط دوجانبه کفته بود، “روابط مسکو و واشنگتن آنقدر بد شده است که بدتر از این ممکن نیست”.

اگرچه مقام‌های روسیه از ماه گذشته تاکنون بار‌ها بر علاقه این کشور برای برقراری روابط سازنده با نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرده اند، اما در ماه‌های گذشته جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در باره مداخله روسیه در انتخابات ایالات متحده اعلام کرده بود که در صورت پیروزی، برخوردی قاطع با مسکو خواهد داشت.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نه =