آمریکا چند شرکت ایرانی را تحریم کرد

وزیر امور خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای از تحریم چند شخص و شرکت ایرانی خبر داد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

وی در این بیانیه آورده است: گسترش تسلیحات متعارف ایران تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است همانگونه که شواهد نشان می‌دهد تداوم حمایت نظامی و انتقالات تسلیحاتی تایید شده ایران، درگیری در سوریه، لبنان، عراق، یمن و هرجای دیگر را شعله‌ور می‌سازد.

وزیر خارجه آمریکا نگفته است که ۲.۵ تریلیون سرمایه‌گذاری آمریکا در ساخت تجهیزات نظامی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور روز گذشته از آنها با صفت «بسیار زیبا» یاد کرد، در کجا مصرف شده‌اند و خریداران آنها چه کسانی بوده‌اند.

پمپئو افزود: در تاریخ ۲۱ سپتامبر، ما از اجرای دستورالعمل ۱۳۹۴۹ خبر دادیم که ابزارهای اضافی را به ایالات متحده ارائه می‌دهد تا آن دسته از بازیگرانی را که به دنبال تشویق ایران در حمایت از گروه‌های مسلح در منطقه با سلاح و مواد تسلیحاتی هستند، پاسخگو نگهدارد.

وی اظهار کرد نخستین تحریم‌ها تحت این اختیارات، وزارت دفاع و پشیتبانی نیروهای مسلح ایران، سازمان صنایع دفاعی ایران و نیکولاس مادورو که او را «حاکم نامشروع ونزوئلا» خواند، بوده است.

وزیر خارجه آمریکا که در استفاده از مکانیسم ماشه برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران و بازگرداندن قطعنامه‌های منسوخ شده شورای امنیت علیه ایران، ناکام مانده است، مدعی شد تحریم امروز را به بهانه تولید تسلیحات برای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال کرده است.

وبگاه «واشنگتن‌ فری‌بیکن»، نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکایی نوشته دولت ترامپ در تلاش است در واپسین روزهای حضورش در قدرت تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران وضع کند.

یک مقام آمریکایی در گفت‌وگو با این رسانه اعمال این تحریم‌ها را به نفع دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دانسته که در حال تدوین سیاست‌های خود در قبال جمهوری اسلامی ایران است. 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 20 =