خودرو تا پایان سال گران نمی‌شود

رئیس شورای رقابت گفت: با توجه به روند نزولی بازار خودرو در روز‌های گذشته این شورا تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی در خصوص خودرو‌ها تا پایان سال اعمال نشود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

“رضا شیوا” با اشاره به تورم ۱۴ درصدی خودرو گفت: با توجه به شاخص میزان بهره‌وری و کیفیت که مطابق فرمول باید از قیمت‌ها کاسته شود و همچنین در نظر گرفتن تورم بخشی ۱۴ درصدی باید حداکثر ۱۰ درصد تورم شامل حال خودروسازان می‌شد.

وی افزود: قیمت گذاری خودرو‌ها تا پایان سال و با توجه به نیمه تعطیل بودن فروردین ماه ۱۴۰۰ از همان فرمول قبلی تبعیت خواهد کرد و هیچ افزایش جدیدی در قیمت‌ها اعمال نخواهد شد.

رئیس شورای رقابت گفت: زمانی تورم کشور بسیار بد و لجام گسیخته بود به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر سه ماه یک بار با درنظر گرفتن تورم بخشی قیمت‌های جدید ارائه کنیم، اما اکنون میزان تورم در مسیری قابل کنترل افتاده و همه بازار‌ها روند کاهشی گرفته است براین اساس شاید در آینده نسبت به تغییر هر ۶ ماه یک بار قیمت‌ها و شاید همچون گذشته به تغییر همه ساله قیمت‌ها اقدام کنیم.

شیوا بیان کرد: تا پایان امسال با توجه به اتفاقات مختلف جهانی، وضعیت تحریم‌ها، فروش نفت و غیره بازار را رصد خواهیم کرد و براساس آن تصمیم می‌گیریم که چه اقدامی انجام دهیم.

رئیس شورای رقابت درباره تصمیم پیشین شورای رقابت درباره تفاوت قیمت‌گذاری خودرو‌های لوکس و با قیمت بالاتر ایران خودرو و سایپا گفت: آن فرمول یک شرط مهم داشت و آن افزایش تولید ۵۰ درصدی در دی ماه بود، اما ظاهرا این شرط اجرایی نشده و افزایش تولید یادشده به راحتی امکان‌پذیر نیست.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =