استقبال آلمان از چراغ سبز دولت بایدن برای گفتگو درباره برجام

وزیر امور خارجه آلمان از چراغ سبز دولت جو بایدن برای گفتگو درباره موضوع هسته‌ای ایران و برجام با متحدان خارجی استقبال کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  “هایکو ماس” امروز(پنجشنبه) در پیامی که در صفحه رسمی توئیتر وزارت امور خارجه آلمان منتشر شد، گفت: بازگشت آمریکا به سازمان جهانی بهداشت و توافق اقلیمی پاریس و همچنین دورنمای آغاز سریع مذاکرات درباره آینده برجام در اولین روز کاری جو بایدن نشان دهنده نوع جدیدی از همکاری است.

سخنگوی کاخ سفید دیروز (چهارشنبه) در نخستین نشست خبری خود پس از آغاز به کار دولت جدید آمریکا گفت که دولت بایدن قصد دارد درباره موضوع هسته ایران و برجام با متحدان خارجی خود گفتگو کند.

جن ساکی عنوان کرد که رئیس جمهوری امریکا تصریح کرده که آمریکا از طریق دیپلماسی، به دنبال تقویت محدودیت‌های هسته‌ای ایران است.

او بدون اشاره به اینکه این دولت آمریکا بوده که از برجام خارج شده و تعهداتش را زیرپا گذاشته است، گفت ایران باید تعهداتش را در قبال برجام به منظور ادامه روند این توافق از سر بگیرد.

جو بایدن پیشتر بار‌ها اعلام کرده است که قصد دارد امریکا را به برجام بازگرداند. دولت دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شد.

جن ساکی افزود احتمال می‌رود برجام و موضوع هسته‌ای ایران جزو موضوع‌هایی باشد که در برخی از اولین گفتگو‌های بایدن با همتایان خود و سران دیگر کشور‌های متحد آمریکا مطرح شود.

متحدان اروپایی آمریکا از جمله تروئیکای اروپایی (آلمان انگلیس و فرانسه) ضمن تاکید بر ضرورت حفظ برجام، از دولت جدید آمریکا خواسته اند تا به این توافق بازگردد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =