صندوق بیمه همگانی، ناجی بودجه

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث، و پرداخت بخشی از خسارت‌ها توسط شرکت‌های بیمه، بار جبران این هزینه‌ها برای دولت کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در جمع مدیران شرکت‌های بیمه در اولین جلسه هیات امنای صندوق بیمه همگانی حوادث اظهار داشت: گام‌های نهایی برای تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث برداشته شده و در جلسه امروز اساسنامه تصویب و مدیرعامل این صندوق هم انتخاب شد.

وی گفت: با توجه به قرار گرفتن کشورمان در نوار بحران و وقوع حوادث طبیعی متعددی در چند سال اخیر، اقتضا این بود که هرچه سریعتر نسبت به تشکیل این صندوق اقدام کنیم.

وزیر اقتصاد افزود: تشکیل این صندوق می‌تواند هم برای مردم و هم برای دولت اطمینان خاطر ایجاد کند، چرا که با وقوع هر حادثه طبیعی، خسارت‌های مالی قابل توجهی به مردم وارد می‌آمد و همچنین فشار بر روی بودجه عمومی هم افزایش می‌یافت. با ایجاد این صندوق، بخشی از بار مالی را شرکت‌های بیمه‌ای متحمل می‌شوند.

دژپسند با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی عضو این صندوق هستند، گفت: با ایجاد این صندوق مرجعی وجود دارد تا با وقوع هر حادثه، تامین مالی برای جبران خسارت‌ها بر عهده آن مرجع و صندوق باشد.

وی این صندوق را عامل نجات بودجه دولت خواند و تصریح کرد: تجربه سیل اواخر سال ۹۷ و اوایل سال ۹۸ نشان داد که این حوادث تا چه حد می‌تواند مخرب باشد و از این پس با تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث، شرکت‌های بیمه بخشی از خسارت‌ها را می‌پردازند و بار جبران این هزینه‌ها برای دولت کاهش می‌یابد.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه بیمه صندوق همگانی حوادث اجباری و الزامی است، بیان داشت: ساختار این صندوق به گونه‌ای طراحی شده که اغلب دستگاه‌های دولتی را درگیر می‌کند و این اقدام نشان‌دهنده اراده جدی دولت برای کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث است.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − دو =