کیانوش رستمی به مدال طلا رسید

کیانوش رستمی نماینده دسته ۸۹ کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری کشورمان به مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مسابقات دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی آسیا از عصر امروز در تاشکند ازبکستان برگزار شد که طی آن کیانوش رستمی به مدال نقره یکضرب، مدال نقره دوضرب و طلای مجموع رسید.

کیانوش رستمی در حرکت اول یک ضرب، ۱۶۷ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم به عنوان آخرین وزنه بردار روی تخته آمد پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم قرار گرفت که وزنه را از دست داد و سه چراغ قرمز دریافت کرد. او در حرکت سوم، دوباره پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم ایستاد، اما دوباره وزنه را انداخت و به نقره یک ضرب رسید.

«ادیلتولی» از قزاقستان با مهار ۱۶۹ کیلوگرم مدال طلای یک‌ضرب را کسب کرد و «ظفریانف» از ازبکستان با ۱۶۶ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

رستمی در اولین حرکت دوضرب ۲۰۶ کیلوگرم را بالای سر برد و داوران به او چراغ سفید دادند، اما هیأت ژوری وزنه را قبول نکرد و به رستمی چراغ قرمز داد. او در دومین حرکت دوضرب وزنه ۲۰۶ کیلوگرم را به درستی مهار کرد. رستمی در آخرین حرکت نیز برای جابجایی رکورد به وزنه ۲۱۶ کیلوگرم حمله کرد، اما این وزنه را انداخت.

علی میری دیگر ملی پوش کشورمان در این دسته در اولین حرکت یک ضرب، وزنه ۱۶۰ کیلوگرم را بالای سر برد. او در دومین حرکت، پشت وزنه ۱۶۵ قرار گرفت که این وزنه را انداخت. میری برای حرکت آخر خود دوباره باید وزنه ۱۶۵ کیلوگرم را مهار می‌کرد که توانست موفق شود و وزنه را بالای سر برد. او در یک ضرب چهارم شد.

میری در اولین حرکت دو ضرب وزنه ۱۹۸ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد اماحرکت دوم میری وزنه ۲۰۴ کیلوگرم را انداخت و از ناحیه پا نیز احساس ناراحتی کرد. میری با همین مصدومیت پشت وزنه ۲۰۵ کیلوگرم قرار گرفت، اما این وزنه را هم انداخت. بدین ترتیب علی میری با رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۱۹۸ دوضرب و مجموع ۳۶۳ کیلوگرم در رده پنجم آسیا قرار گرفت.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =