مراکز درمانی تهران امروز ۱۴ هزار مراجعه سرپایی کرونایی داشت

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای استان تهران گفت: امروز (۱۵ تیرماه) در مراکز درمانی و بهداشتی تهران ۱۴ هزار مراجعه سرپایی بیمار کرونایی داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر “علی رضا زالی” امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم رونمایی کتاب جستار‌هایی در سلامت و بحران کووید ۱۹ گفت: مراکز بهداشتی ما میزبان شهروندان با حال عمومی مناسب‌تر هستند، پس افزایش مراجعان سرپایی عمدتا به سمت بخش‌های سرپایی درمانی بوده که نشان دهنده بالا رفتن سطح وخامت بیماری در جامعه است.

 

وی اظهار امیدواری کرد که با شیوه نامه‌های بهداشتی و افزایش روند واکسیناسیون این معضل برطرف شود.

زالی ادامه داد: تهران در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و اکثر شهرستان‌های استان تهران هم در این وضعیت قرار دارند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم در تهران در حال حاضر ۷۶.۸ درصد است.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا استان تهران افزود: در مکان‌هایی مانند فضا‌های عمومی شهری و مراکز پرازدحام شهری، حمل و نقل عمومی از جمله مترو متاسفانه به دلیل اختلال در فاصله گذاری اجتماعی سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم تقلیل کرده است، ضمن اینکه درمان دلتا با ویروس‌های قبلی تفاوت چندانی ندارد.

دکترزالی در مورد درمان ویروس  جهش یافته کرونا دلتا گفت: اصول درمانی کرونا دلتا با ویروس‌های قبلی تفاوت چندانی ندارد و فقط به دلیل اینکه برخی از بیماران نیازمند بخش‌های مراقبتی ویژه باشند ممکن تمهیدات بخش‌های مراقبتی ویژه بیشتر در نظر گرفته شود.

وی توصیه کرد که در این شرایط حتما اصول بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها را به طور کامل رعایت و همچنان از دورهمی‌ها پرهیز کنند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا استان تهران بیان کرد: تجمعات درون خانوادگی می‌تواند عامل موثری در انتشار بیماری باشد.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از مراجعانی که اخیر در بیمارستان‌ها با آن روبرو هستیم از افراد یک خانواده با درجات متفاوت بیماری مراجعه می‌کنند.

دکتر زالی گفت: اگر فردی دچار علایم بیماری کرونا است باید به سرعت خود را از سایر افراد خانواده ایزوله کند تا سبب انتقال این بیماری به سایر اعضای خانواده نشود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =