قطع برق استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارز

سخنگوی صنعت برق گفت: برق مراکز یا مکان‌هایی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمزارز مشغول هستند، پس از کشف و ضبط، قطع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

“مصطفی رجبی‌مشهدی” با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۰۰ هزار دستگاه استخراج رمزارز از مراکز غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضائیه، کشف و ضبط شده است، گفت: این تعداد دستگاه استخراج کشف شده، بیش از ۵۷۰ مگاوات برق مصرف می‌کردند که برای تولید این میزان برق و رساندن آن به محل مصرف، باید نیروگاهی به بزرگی ۷۵۰ مگاوات احداث شود.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به حادثه‌ای که هفته پیش در پست تهرانپارس رخ داد، احتمال خرابکاری را در این پست رد کرد و افزود: تاکنون هیچ گزارشی در این خصوص وجود نداشته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه پیش‌بینی‌های لازم برای جلوگیری و مقابله از حملات سایبری صورت گرفته است.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه در دولت کنونی باید ۲۵ هزار مگاوات نیروگاه احداث می‌شد، گفت: از این میزان تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه احداث شده است، اما چنانچه موانع ناشی از محدودیت‌های اعتباری و بودجه‌ای کشور و تحریم‌های بین‌المللی وجود نداشت، ۱۵ هزار مگاوات دیگر به موقع ساخته و احداث شده بود.

رجبی‌مشهدی افزود: خوشبختانه ۱۰ هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه احداث شده، از محل تبدیل نیروگاه‌های گازی به سکیل ترکیبی به ظرفیت کشور اضافه شده‌اند که هیچ سوختی را مصرف نمی‌کنند.

وی درباره افزایش ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر گفت: هم‌اکنون نزدیک به یک هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور وجود دارد، اما با توجه به منابع و راهکار‌های دیده شده در قانون بودجه امسال، پتانسیل افزایش این میزان به ۲ هزار مگاوات وجود دارد.

رجبی‌مشهدی در خصوص راهکار‌های صرفه‌جویی در بخش‌های تجاری بیان کرد: برخی از مراکز تجاری مانند لوسترفروشی‌ها، تابلو‌های تبلیغاتی، نما‌های ساختمان‌ها و… می‌توانند با خاموش کردن روشنایی‌های اضافه خود باعث صرفه‌جویی بسیاری در مصرف برق شوند.

سخنگوی صنعت برق خروج نیمی از نیروگاه‌های برق آبی از مدار تولید را برای شبکه برق بسیار سنگین توصیف کرد و گفت: جبران این میزان کمبود برق تنها با صرفه‌جویی امکان پذیر است.

 

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =