ادامه بارش‌ها در نواحی جنوبی کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرد: در نواحی جنوبی کشور بارش‌ها هرچند به صورت پراکنده و خفیف، تداوم خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، روز گذشته در نواحی جنوبی به ویژه استان فارس و هرمزگان، طوفان و رگبار و رعد و برق و امروز نیز در جنوب کشور بارش پیش بینی، اما از شدت بارش در نواحی جنوبی به طور خیلی محسوسی کاسته می‌شود.

 

بارش‌ها در نواحی جنوبی خیلی پراکنده و خفیف خواهد بود و خبری از سیلاب و طوفان در نواحی جنوبی نخواهیم داشت به ویژه در استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان و استان هرمزگان، جنوب استان فارس امروز بارش‌ها به شکل خیلی پراکنده و خفیف اتفاق می‌افتد.

نواحی شمالی کشور نیز امروز بارش به طوری که در استان اردبیل، گیلان و مازندران بارش‌هایی را پیش رو البته این بارش‌ها موقتی خواهد بود و این در حالی است که فردا در استان آذربایجان شرقی بارش خواهیم داشت.

سه شنبه نیز با شدت و ضعف در نوار شمالی کشور بارش پراکنده‌ای رخ می‌دهد، اما از چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از نواحی شمالی وارد کشور می‌شود. این در حالی است که بارش‌های تابستانی بر روی سواحل دریای خزر از چهارشنبه شروع و در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل بایستی منتظر بارش باشیم.

بارش‌ها به تدریج به خراسان شمالی و رضوی می‌رسد و به تدریج آخر هفته در دامنه‌های جنوبی البرز این بارش‌ها هرچند خفیف رخ می‌دهد.

از چهارشنبه دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت و استمرار هوای گرم پیش رو و بعید نیست امروز یکشنبه و فردا بسیاری از شهر‌های جنوبی و جنوب غربی کشور دمای بالای ۵۰ درجه را دوباره تجربه کنند. در نوار شمالی کشور از چهارشنبه روند کاهشی دما اتفاق می‌افتد.

 

 آب‌های جنوبی کشور امروز و فردا مواج به ویژه دریای عمان و خلیج فارس، البته دریای خزر نیز مواج پیش بینی می‌شود و دمای تهران امروز به ۴۰ درجه می‌رسد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =