میزان برق مصرفی به ۶۵ هزار مگاوات رسید

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: میزان برق مصرفی در کشور به ۶۵ هزار مگاوات رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از وزارت نیرو (پاون)، آقای مصطفی رجبی مشهدی افزود: شرایط کنونی صنعت برق، به گونه‌ای است که مجموع میزان تولید نیروگاه‌های حرارتی و برق‌آبی از ۵۴ هزار مگاوات فراتر نرفته، در حالی که میزان نیاز مصرف برق کشور در این روز‌ها نیازمند بیش از ۶۵ هزار مگاوات تولید برق است.

وی با تاکید بر وجود همکاری صورت گرفته در بخش صنایع مختلف کشور، گفت: اکنون با طرح‌های پاسخگویی بار و مشارکت مشترکان کشاورزی و صنعتی در حال جبران کمبود‌ها هستیم تا در بخش خانگی با خاموشی روبرو نشویم.

رجبی مشهدی با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در فعالیت تولیدی‌ها، افزود: صنایعی که در این موقعیت حساس کشور در حوزه برق همکاری بیشتری را در صرفه‌جویی مصرف برق داشتند، در فعالیت‌های خود رفع محدودیت خواهند شد.

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: از صنایع فولادی و سیمانی که با انجام تعمیرات سالیانه و یا تعطیلات در این ایام با صنعت برق همکاری داشته‌اند قدردانی کرده و پس از رفع محدودیت‌ها از برق رایگان متناسب با همکاری برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، به میزان مصرف برق در مزارع استخراج بیت کوین اشاره کرد و گفت: مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز‌هایی که تاکنون کشف شده‌اند بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز با میزان مصرف حدود ۵۸۵ مگاوات بوده که تامین برق آن‌ها نیازمند نیروگاهی با بیش از ۷۵۰ مگاواتی است که این میزان عددی بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

به گفته رجبی مشهدی، از طرفی مراکز استخراج رمز ارز‌هایی که به صورت مجاز در حال فعالیت بودند از ابتدای خرداد خاموش شدند و تا پایان دوران گرمای هوا و رفع محدودیت‌ها، خاموش خواهند ماند.

سخنگوی صنعت برق کشور به میزان صادرات برق اشاره کرد و گفت: اکنون میزان صادرات برق به دیگر کشور‌ها در حداقل میزان ممکن قرار دارد، از طرفی میزان واردات برق در عددی بیش از ۵۰۰ مگاوات است که قطعا با رفع محدودیت‌ها صادرات برق به شرایط عادی باز می‌گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها محدودیت در بخش صنعت کشور است که آن هم به تدریج رفع خواهد شد تا بتوانیم به تولید بیشتری دست پیدا کنیم.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =