ارتباط الکترونیکی ۶۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسرا‌ها

فرمانده نیروی انتظامی از ارتباط الکترونیکی ۶۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسرا‌ها در طرح هوشمندسازی پلیس در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جلسه قرارگاه هوشمندسازی پلیس با حضور سردار “حسین اشتری” فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از معاونان و روسای پلیس‌های تخصصی در ستاد ناجا برگزار شد.

در این جلسه سردار اشتری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز، شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای عرصه نظم و امنیت، از ارتباط الکترونیکی ۶۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسرا‌ها در طرح هوشمندسازی پلیس در سطح کشور خبر داد و گفت: این امر یکی از اقدامات مطلوب ناجا در بحث هوشمند سازی پلیس است، امید است که این ارتباط الکترونیکی را بتوانیم در سایر کلانتری‌ها و تمامی کشور گسترش دهیم چراکه هدف ما از این طرح تسریع حداکثری در اجرای ماموریت و تسهیل خدمات رسانی به مردم است.

وی در ادامه با بیان اینکه هوشمندسازی یک اولویت است به تاکیدات مقام عظمای ولایت در این خصوص اشاره و عنوان کرد: ایشان در این خصوص فرموده اند: “کار خوبی است و ادامه بدهید”؛ فرمایشات معظم له بایستی مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، ان‌شاءالله تا پایان سال بحث هوشمندسازی به نتیجه برسد و بتوانیم در هفته نیروی انتظامی سال جاری خدمات جدیدی را به مردم معرفی و در نهایت رونمایی کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن “پلیس من” که در حال حاضر فعال است، تصریح کرد: در این اپلیکیشن خدماتی، چون ثبت سرقت خودروها، پیگیری وضعیت کارت و سند خودرو، مشاهده خلافی خودرو، وضعیت خروج از کشور افراد دارای گذرنامه، شماره گذاری اینترنتی، استعلام تخلفات رانندگان، استعلام خودرو‌های مکشوفه، پرداخت عوارض خروج ازکشور، ثبت درخواست صدور و تعویض اینترنتی گذرنامه، استعلام گذرنامه، نوبت دهی اینترنتی شماره گذاری، آخرین وضعیت گواهینامه، اطلاع از وضعیت پلاک‌ها و نمره منفی افراد و. ارائه می‌شود؛ طرح هوشمندسازی پلیس می‌تواند تمامی مراجعات مردمی را کاهش دهد امید است که با رسیدن به اهداف مدنظر در این خصوص بتوانیم خدمات بهتری در حوزه امور جاری به مردم ارائه دهیم.

این مقام ارشد انتظامی گفت: خوشبختانه اراده خوبی برای اجرای طرح هوشمندسازی در ناجا وجود دارد، از این رو بایستی تمامی اهداف مدنظر در این خصوص را عملیاتی کنیم تا مردم آن را حس کنند همچنین باید تلاش کنیم که در کار‌ها تحول ایجاد کنیم.

سردار اشتری با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های مطلوب و سیاست‌های کلی این طرح توسط مرکز فناوری و اطلاعات ناجا گفت: در این راستا اقدامات خوبی انجام داده ایم، اما این کافی نیست، بایستی برای رسیدن به اهداف مد نظر از تجربیات سایر کشور‌ها و همچنین ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان در این زمینه بهره ببریم.

وی با تاکید بر اینکه در بحث هوشمندسازی تسریع در امور مردم در اولویت است، خاطرنشان کرد: در این طرح بایستی اطلاعات درست به مردم داده شود و کار به هیچ عنوان متوقف نشود؛ ضمن اینکه به موازات طرح هوشمندسازی، آموزش نیرو‌ها به منظور اجرایی کردن آن به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 18 =