هراس رژیم صهیونیستی از موشک‌های حزب‌الله

یک نظامی رژیم صهیونیستی اذعان داشت که تل آویو در صورت درگیری با حزب الله لبنان انتظار ۲ هزار موشک در روز را دارد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اوری گوردین رئیس ستاد فرماندهی جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی به خبرگزاری فرانسه گفت که در ماه مه شهر‌هایی مانند تل آویو و اشدود بیشترین تعداد موشک را در تاریخ اسرائیل دریافت کردند.

گوردین اعتراف کرد که رژیم صهیونیستی روزانه شاهد شلیک بیش از ۴۰۰ موشک بود.

این مقام نظامی صهیونیست گفت که در صورت درگیری با حزب الله ما انتظار بیش از ۵ برابر این تعداد موشک در روز را از جانب لبنان داریم. وی اضافه کرد که تل آویو روزانه انتظار بین هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی را دارد.

یک منبع امنیتی آگاه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد که ارتش اسرائیل امید به ثبات برای همسایه شمالی خود دارد. درحالیکه رژیم صهیونیستی همواره حریم هوایی لبنان را نقض می‌کند و از دهه ۷۰ میلادی علنا با دخالت نظامی عامل بی ثباتی در این کشور بوده، این منبع آگاه اسرائیلی ادعا کرد که حزب الله منبع بی ثباتی در لبنان است و این گروه از منابع کشور برای منافع ایران بهره برداری می‌کند.

با توجه به اینکه رژیم صهیونسیتی دارای ده‌ها کلاهک هسته‌ای است که امنیت خاورمیانه را به خطر می‌اندازد و همواره ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای می‌کند، این مقام آگاه بار دیگر با اتهام زنی به ایران گفت که تهران در مقایسه با گذشته به تولید مواد شکافتنی برای تسلیحات هسته‌ای نزدیک‌تر است، اما همچنان دو سال برای دستیابی به بمب نیاز دارد.

وی تهدید کرد که تل آویو آماده تمام گزینه‌های و سناریو‌ها از جمله قابلیت‌های نظامی است.

ایران بار‌ها تاکید کرده که پیشبرد برنامه هسته‌ای در راستای اهداف صلح آمیز بوده و آژانس نیز تا زمان انجام تعهدات طرفین توافق و مدتی پس از آن، بار‌ها پایبندی تهران به شروط توافق هسته‌ای را تایید کرده است.

رژیم صهیونیستی با نگرانی از بازگشت آمریکا به برجام از سال گذشته تا کنون اقداماتی را برای سنگ اندازی در مسیر مذاکرات وین انجام داده است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =