وحدت و ثبات در عراق راهبردی است و نباید خدشه‌دار شود

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق قرار دارد، گفت: وحدت و یکپارچکی در عراق موضوعی راهبردی است و نباید خدشه‌دار شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در تماس تلفنی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، با تأکید بر روابط دیرینه و نزدیک دو کشور و با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق قرار دارد، اظهار کرد: وحدت و یکپارچکی در عراق موضوعی راهبردی است و نباید خدشه‌دار شود.

وی افزود: موضع اصولی و ثابت تهران، حمایت از استقلال، امنیت و استقرار حاکمیت مردمی در عراق است.

رئیس‌جمهور بیان کرد: دشمنان ملت‌های منطقه، امنیت، ثبات و پیشرفت مردم عراق را نمی‌پسندند و با فتنه‌انگیزی به دنبال اهداف پلید خود هستند لذا همگان باید در مقابل چنین توطئه‌هایی هوشیار باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی استفاده از همه ظرفیت‌ها برای آرامش و ثبات در عراق را ضروری دانست و اظهار کرد: اصل انتخابات را یک دستاورد مهم در راستای حاکمیت مردم عراق بر سرنوشت خود می‌دانیم و همواره بر تعیین سرنوشت ملت‌ها از طریق صندوق آرا تأکید داشته‌ایم و در این راستا از حل و فصل هرگونه ابهام، از طریق روندهای سیاسی و به صورت قانونی و شفاف حمایت می‌کنیم.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق نیز در تماس تلفنی خود با قدردانی از حمایت‌های بی دریغ ایران از ملت عراق، گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق، همیشه مبتنی بر استقرار و حفظ ثبات و امنیت بوده است.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هفت =