هشدار پلیس فتا درخصوص فرصت طلبی کلاهبرداران

رئیس پلیس فتا درباره فرصت طلبی کلاهبرداران در شب یلدا گفت: کاربران حتما از سایت‌های معتبر و مجاز خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرهنگ معظمی گودرزی گفت: گاهی دیده شده است پیام‌هایی حاوی لینک‌های ناشناس با عناوین مختلف تبریک یا تسلیت مناسبت‌های خاص از جمله شب یلدا و… برای کاربران ارسال و از آنان خواسته می‌شود با کلیک روی لینک مذکور پیام را مشاهده کنند.

وی افزود: برخی از این پیام‌ها شامل تصاویر متحرک هستند، اما ممکن است سودجویان با ایجاد لینک‌های آلوده به بدافزار، تلفن همراه یا رایانه را آلوده کنند و به تمامی اطلاعات محرمانه و خصوصی شهروندان دسترسی پیدا کنند، از این رو توصیه ما به کاربران فضای مجازی این است که از بازکردن هرنوع لینک ناشناسی خودداری کنند.

این مقام انتظامی به فرصت طلبی مجرمان در خصوص کلاهبرداری از شهروندان در پوشش تحفیف‌های شب یلدا از جمله قرعه کشی و خرید بسته اینترنت و … اشاره کرد و گفت: برخی از افراد سودجو برخی از کالا‌ها یا خدمات مرتبط با شب یلدا را با قیمتی بسیار پایین آگهی کرده و تحت عناوین مختلف از جمله حراج ویژه یلدا و… از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ معظمی گودرزی افزود: لازم است کاربران حتما از سایت‌های معتبر و مجاز خریداری کنند و در صورت سفارش کالا تسویه حساب را در محل و پس از رویت و اطمینان از اصالت کالای سفارش داده شده انجام دهند.

وی تصریح کرد: در مواردی دیده شده که کلاهبرداران و افراد سودجو به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی، فروش بسته اینترنت ویژه، تخفیف و … اقدام به سوء استفاده از اطلاعات کارت بانکی کاربران کرده یا حتی از اطلاعات هویتی آنان سوء استفاده می‌کنند که لازم است شهروندان هوشیاری داشته باشند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات و وعده‌های دروغین فضای مجازی را نخورند.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اعتماد نکردن به هویت‌ها در فضای مجازی به شهروندان توصیه کرد: هرنوع تخفیفی که باید از اپراتور‌های تلفن همراه یا شرکت‌های خدمات دهنده اینترنت ارائه شود، طبیعتا باید در سایت آن‌ها یا رسانه‌های رسمی اطلاع رسانی شده باشد؛ بنابراین شهروندان در این باره نیز حتما با هوشیاری عمل کنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا www.cyberpolice.ir با همکاران ما در میان بگذارند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دوازده =