واکنش ایران به سفر نخست وزیر اسرائیل به امارات

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به سفر «نفتالی بنت» به امارات عربی متحده، نسبت به هرگونه اقدامی که به تثبیت حضور مخرب و فتنه انگیز این رژیم در منطقه منجر شود، هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه؛ سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امشب (دوشنبه) در خصوص سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امارات عربی متحده، با هشدار جدی نسبت به هرگونه اقدامی که به تثبیت حضور مخرب و فتنه انگیز این رژیم جعلی در منطقه مهم غرب آسیا منجر شود، گفت: این گونه اقدامات مخل تامین امنیت منطقه بوده و برخلاف مصالح و منافع امت اسلامی و مردم منطقه و کشور‌های عرب انجام می‌شود.

وی با یادآوری آرمان همیشگی و قطعی آزادی قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمین جهان، افزود: مردم منطقه اقدامات شرورانه و‌کینه توزانه رژیم صهیونیستی که علت العلل و ریشه اصلی مصائب منطقه است را از یاد نبرده و مخالف روند عادی سازی با این رژیم باقی خواهند ماند.

سخنگوی وزارت امورخارجه افزود: پذیرش نخست وزیر رژیم نامشروعی که مسبب، مبدا و عامل ناامنی و تنش و جنگ افروزی طی بیش از ۷۰ سال گذشته در جغرافیای کشور‌های عربی و اسلامی است، در حافظه تاریخی ملت فلسطین، مردم منطقه و همه آزادیخواهان جهان، ثبت و ضبط می‌ماند.

خطیب زاده در پایان تاکید کرد: رژیم اشغالگر قدس دشمن اول جهان اسلام و کشور‌های عربی بوده و هیچ اقدامی در مسیر عادی سازی نمی‌تواند آرمان بلند فلسطین را به محاق ببرد.

«نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با «محمد بن زاید» ولیعهد امارات امروز وارد فرودگاه ابوظبی شد.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =