تصویب کلیات طرح افزایش دانشجویان پزشکی

شورای‌عالی انقلاب فرهنگی کلیات طرح افزایش دانشجویان و متخصصان حوزه‌های پزشکی را تصویب و ستاد نقشه جامع علمی کشور را موظف کرد در مدت ۱۰ روز جزئیات این طرح را بررسی و اعلام کند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۳ آذر) شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، پس از سخنان موافقان و مخالفان ماده واحده طرح افزایش دانشجویان و متخصصان حوزه‌های پزشکی، کلیات این طرح به تصویب اعضا رسید.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره کمبود پزشک عمومی و متخصص و توزیع ناعادلانه پزشکان در کشور اتفاق‌نظر داشته و تأکید داشتند که با توجه به پیش‌بینی‌ها درباره افزایش میانگین سنی جمعیت و نیز مولفه‌هایی مثل بالا بودن نرخ حوادث طبیعی در کشور، نیاز جامعه به پزشک در آینده بیش از امروز خواهد بود.

بر اساس بررسی‌های انجام شده در ستاد نقشه جامع علمی کشور با افزایش سالیانه ۳ هزار داوطلب پزشکی عمومی و ۱۵۰۰ داوطلب دوره‌های تخصصی پزشکی، پس از ۱۱ سال نسبت تعداد پزشک به جمعیت کشور به تعادل خواهد رسید.

با این وجود اعضا مقرر کردند ستاد نقشه جامع علمی کشور یکبار دیگر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را درباره تعداد دقیق افزایش دانشجویان و متخصصان حوزه‌های پزشکی را اخذ و جمع‌بندی خود را تا ۱۰ روز دیگر به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه از آمادگی این نهاد برای تأمین منابع مالی اجرای این طرح خبر داد.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین بر لزوم ایجاد رضایت و آمادگی کافی در جامعه پزشکی کشور برای اجرای موفق این طرح تأکید کردند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 17 =