تقویت نیرو‌ها در کشور‌های بالتیک

صدراعظم آلمان در راستای تقویت حضور کشورش در عملیات پیمان اتلانتیک شمالی “ناتو” اعلام کرد که برلین آماده افزایش نیرو‌ها در کشور‌های بالتیک است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 شولتس پیش از سفر کلیدی خود به واشنگتن در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ARD گفت: ما آماده ایم هر کاری را که برای تقویت حضور آلمان در عملیات ناتو در منطقه بالتیک لازم است انجام دهیم.

منطقه بالتیک واقع در شمال‌شرق اروپا شامل کشور‌های لیتوانی، لتونی و استونی است که هر سه کشور عضو اتحادیه اروپا هستند.

آلمان عملیات ناتو را در لیتوانی رهبری می‌کند و حدود ۵۰۰ سرباز برلین در این کشور مستقر هستند.

شولز در پاسخ به این سوال که آیا با مساله تقویت قوا در نشست وزرای دفاع ناتو در اواسط ماه جاری میلادی توافق می‌شود، بیان کرد که ما آماده تصمیم‌گیری هستیم.

کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان نیز در مصاحبه با «گروه رسانه‌ای فونکه» اعلام کرد: نیرو‌های مازاد آلمانی برای تقویت امور در لیتوانی آمادگی دارند. ما در حال مذاکره با این کشور هستیم تا مشخص شود چه اقداماتی در این راستا منطقی است.

غرب به سرکردگی آمریکا ضمن اشاره به تحرکات مسکو در مرز با اوکراین مدعی است که روسیه به دنبال حمله به اوکراین بوده و این در حالی است که کرملین بار‌ها این ادعا را رد کرده است. این تحرکات روسیه منجر به این شده که آمریکا دستور اعزام حدود سه هزار نیروی مازاد برای تقویت جبهه ناتو در لهستان و رومانی صادر کند. اولین سری از این نیرو‌ها روز گذشته وارد پایگاهی در لهستان شدند.

طی هفته‌های گذشته روسای دولت فرانسه و آلمان در یک کنفرانس خبری مشترک موضع واحدی را در قبال روسیه به نمایش گذاشتند و بر ضرورت گفتگو با مسکو برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران اوکراین تاکید کردند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 11 =