«علیرضا عنایتی» سفیر جدید ایران به‌زودی در ریاض مستقر می‌شود

نورنیوز – گروه سیاست خارجی: ۱۶ و ۱۷ خرداد ماه سال جاری بود که بعد از اعزام هیئأت‌های فنی ایران به عربستان سعودی برای بازگشایی سفارتخانه در ریاض، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده و دفتر نمایندگی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی، اماکن دیپلماتیک ایران با حضور علیرضا بیکدلی معاون امور کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، «حسن زرنگار» سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض و مقامات سعودی رسماً بازگشایی شد.


در همین ارتباط حسین امیرعبداللهیان دیشب (سه‌شنبه) ۲۷ خرداد ماه در گفتگویی از استقرار سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ریاض در روزهای آینده خبر داد و گفت: سفیر ما در روز‌های آینده در ریاض مستقر می‌شود، الان سرپرست در آنجا داریم، امسال حج خوبی را توانسته‌ایم برگزار کنیم. اگر ایرادات جزیی هم در کار پیش آمد، با یک پیام من و وزیر امور خارجه عربستان سعودی، سعودی‌ها وارد کار شدند و اگر مانعی بود به سرعت برطرف کردند. حتی ما در حج شاهد بودیم که بعضی جریاناتی که در داخل عربستان مایل نیستند روابط ایران و عربستان وضعیت خوبی داشته باشد، جا‌هایی می‌خواستند کارشکنی‌هایی کنند. در تماس‌های مستقیم بین خود من و جناب آقای نواب و مسئولان حج و زیارت و مقامات عربستان سعودی، توانسته‌ایم از هرگونه چالشی در بحث‌های مربوط به حج به خوبی عبور کنیم.


بر همین اساس، «علیرضا عنایتی» دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه عهده‌دار سفارت ایران در ریاض خواهد شد. او نخستین سفیری است که بعد از قطع روابط ۲ کشور در دی ماه ۱۳۹۴ و پس از سرگیری مجدد مناسبات دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی عهده‌دار این سفارتخانه می‌شود.


عنایتی همچنین سوابقی چون سفارت ایران در کویت را در کارنامه کاری خود دارد. علیرضا عنایتی از اردیبهشت ۱۳۹۳ عهده دار سفارت ایران در کویت بود.  وی قبل از تصدی به عنوان سفیر ایران در کویت، مدیرکل خلیج فارس وزارت خارجه بود.

فارس

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 17 =