با ویزای «دیدار شخصی» به عمره بروید

نورنیوز – گروه بین‌الملل: وزارت حج و عمره عربستان در توئیتی اعلام کرد که ویزای دیدار شخصی، که به صورت آنلاین صادر می‌شود، می‌تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد.


علاوه‌بر انجام مناسک عمره در مسجدالحرام مکه و بازدید از مسجدالنبی در مدینه، بازدیدکنندگان می‌توانند به مقاصد مختلف گردشگری در کشور عربستان نیز سفر کنند. درخواست ویزای بازدید شخصی را می‌توان از طریق پلتفرم ویزای وزارت امور خارجه عربستان انجام داد.


ویزای یک‌بار ورود ۹۰ روز اعتبار دارد، درحالی که ویزای چند بار ورود به مدت یک سال اعتبار دارد. یک بازدیدکننده با ویزای چند بار ورود می‌تواند با هر بازدید تا ۹۰ روز در عربستان بماند.


روز گذشته (جمعه) ریاست حرمین شریفین آمادگی پذیرش اولین نمازگزاران موسم عمره امسال را اعلام کرد. آغاز حج عمره حداقل چند هفته پس از حج تعیین شده است تا زائران حج به خانه بازگردند و از ازدحام در اماکن مقدس و فرودگاه‌ها جلوگیری شود.


عربستان سعودی مکان‌های تاریخی و سایر مقاصد فرهنگی خود را با توسعه صنعت گردشگری خود به عنوان بخشی از برنامه استراتژیک چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان که در سال ۲۰۱۶ آغاز شد، افتتاح کرده است.


هدف این برنامه کاهش اتکای این کشور به صادرات نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن از طریق توسعه و گسترش در صنایع و بخش‌های جدید است.


گردشگری بخش مهمی از این استراتژی است و سعودی‌ها قصد داردن تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۱۰۰ میلیون بازدیدکننده داشته باشد.


بر اساس این طرح، انتظار می‌رود صنعت گردشگری بیش از یک میلیون شغل برای نیروی کار این کشور ایجاد کند و در عین حال برای اقتصاد درآمدزایی داشته باشد.


رونق گسترده گردشگری معنوی در شهر‌های مقدس مکه و مدینه نیز برنامه‌ریزی شده است و انتظار می‌رود تعداد زائران تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ میلیون نفر افزایش یابد.

ایسنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =