کشورهای منطقه می‌توانند بدون مداخلات خارجی امنیت منطقه را تأمین کنند

نورنیوز – گروه سیاست خارجی: «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه شامگاه روز شنبه در تماس تلفنی با «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه امارات عربی متحده ضمن محکومیت شدید اهانت به قرآن کریم در کشورهای سوئد و دانمارک، خواستار برگزاری نشست فوری وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شد.


وزیر امور خارجه ایران اهانت به قرآن کریم را موجب جریحه دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان دانست و بر ضرورت برخورد جدی با عاملان این توهین تأکید کرد.


امیرعبداللهیان همچنین به سفر اخیر خود به امارات و دیدارها و مذاکرات بسیار خوب و سازنده با مقامات عالی‌رتبه این کشور اشاره کرد و اتخاذ تمهیدات لازم برای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته را مورد توجه قرار داد.


رئیس دستگاه دیپلماسی ایران امنیت منطقه خلیج فارس را برای جمهوری اسلامی ایران مهم خواند و اظهار کرد: کشورهای منطقه می‌توانند بدون مداخلات خارجی امنیت منطقه را تأمین کنند.


عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات نیز اهانت به کتب آسمانی، ادیان و اعتقادات دینی را به شدت محکوم کرد و از پیشنهاد وزیر امور خارجه ایران برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی استقبال کرد.


وزیر امور خارجه امارات با اشاره به سفرهای متقابل مقامات دو کشور، سفر اخیر امیرعبداللهیان به امارات را سفری بسیار مهم  ارزیابی کرد و خواستار توسعه همکاری‌های دوجانبه در همه زمینه‌ها شد.


شیخ عبدالله بن زاید بر توجه امارات به حل مشکلات ایرانیان مقیم امارات و حل مشکل مدارس و بیمارستان ایرانیان در چارچوب مقررات موجود تأکید کرد.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =