گالانت باید استعفاء می‌داد

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «دنی یاتوم» در گفتگو با رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گالانت باید بعد از تصویب پیش نویس قانون «لغو برهان معقولیت» استعفاء می‌داد.


یاتوم افزود: گالانت باید با شجاعت تمام اعلام می کرد که نمی‌خواهد به این بازی ادامه دهد. گالانت باید بدون توجه به عواقب خوب یا بد آن، استعفاء می‌داد.


کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی دیروز (دوشنبه) با حمایت نمایندگان خود در کنست (پارلمان)، پیش نویس قانون «لغو برهان معقولیت» در چارچوب لایحه تغییرات قضایی را تصویب کرد. این پیش نویس با ۶۴ رأی تصویب شد و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز به آن رأی مثبت داد.


کنست در طول جلسه طولانی دیروز خود با اعتراض و فریادهای نمایندگان موافق و مخالف بر سر این پیش‌نویس، به تشنج کشیده شد. کابینه نتانیاهو با تصویب قانون «لغو برهان معقولیت» بدنبال آن بود که جلوی نظر دیوان عالی رژیم صهیونیستی را درباره مصوبات و انتصابات خود بگیرد و در نهایت این قانون را در کنست به تصویب رساند. این قانون جلوی دیوان عالی این رژیم برای لغو تصمیمات یا انتصابات کابینه را که آن را «فاقد معقولیت» می‌داند، خواهد گرفت.


پیش از این منابع خبری از تلاش‌های دقیقه نودی سران صهیونیست برای یافتن یک راه حل میانه بین موافقان و مخالفان لایحه تغییرات قضایی خبر داده و گفته بودند که این احتمال وجود دارد که ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو ملاحظات ائتلاف اپوزیسیون در پیش‌نویس قانون لغو برهان معقولیت را لحاظ کرده و آن را به صورت تعدیل شده، تصویب کند و بررسی بقیه مفاد لایحه تغییرات قضایی نیز به تعویق بیفتد اما این پیشنهاد به جایی نرسید.


تصویب این قانون درحالی صورت گرفت که معترضان به لایحه تغییرات قضایی در خیابان‌های اطراف کنست تظاهرات کردند. منابع خبری گزارش دادند که در پی تصویب این پیش‌نویس، بورس رژیم صهیونیستی به شدت سقوط کرد.


پیش‌بینی می‌شود که در پی تصویب این قانون، بحران و شکاف در سطح سیاسی و در سطح توده “اسرائیلی‌ها” و ارتش رژیم صهیونیستی در برهه آینده تشدید شود.

ایرنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =