تروریسم ابزار آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بحران آفرینی در منطقه است

نورنیوز – گروه سیاست: «فیصل مقداد» وزیر خارجه جمهوری عربی سوریه که برای انجام یک سفر رسمی به تهران سفر کرده است؛ بعدازظهر امروز با دکتر «علی‌اکبر احمدیان» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه و آخرین تحولات منطقه گفتگو کرد.دکتر احمدیان در این دیدار با تسلیت شهادت جمعی از مردم سوریه در عملیات تروریستی در منطقه سیده الزینب دمشق به دولت و ملت سوریه، گفت: این اقدام رذیلانه زنگ خطری جدی در خصوص امکان پذیر بودن قدرت یابی مجدد گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه است.


او تصریح کرد: دشمنان سوریه که در پیشبرد سیاست خود در جنگ ۲۰۱۱ ناکام ماندند، مجدداً تلاش دارند تا با اینگونه اقدامات مذبوحانه ضمن مخدوش نمودن امنیت عمومی سوریه، ثبات سیاسی این کشور را به چالش بکشند.


دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه توطئه علیه سوریه فقط به جنگ تمام عیار تروریستی خلاصه نمی‌شود گفت: نظام سلطه انواع فشارهای سیاسی و بین‌المللی و تحریم‌های شدید اقتصادی علیه سوریه را چاشنی فعالیت‌های تروریستی گروه‌هایی مثل داعش و النصره کرده است.


نماینده مقام معظم رهبری گفت: ایستادگی جناب آقای بشار اسد و دولت و ملت سوریه با کمک دوستان آنها در جبهه مقاومت، معادلات طراحی شده در اتاق‌های فکر غربی-عبری را با شکست کامل مواجه کرده است.


او گفت: جمهوری اسلامی ایران با استقبال از بهبود روابط دیپلماتیک اخیر بین سوریه و کشورهای منطقه، معتقد است این اقدام گام مهمی در مسیر رفع اختلافات بین کشورهای اسلامی است که نه تنها دارای آثار بسیار مثبتی در ایجاد ثبات و امنیت پایدار می باشد، بلکه زمینه کاهش مداخلات سودجویانه و ناامن کننده بیگانگان را فراهم می‌سازد.


احمدیان در ادامه خاطرنشان کرد: واشنگتن برای اخلال در روند جدید تنش‌زدایی در منطقه، تلاش دارد با خلق بحران‌های مصنوعی در سوریه از طریق کارزارهای نظامی و درگیری های کنترل شده، همچنان خود را بازیگر مهم و تأثیرگذار در صحنه کنشگری سوریه نشان داده و به حضور غیرقانونی و نامشروع خود ادامه دهد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به روابط راهبردی ایران و سوریه در حوزه‌های سیاسی و امنیتی و سفر رئیس جمهور به سوریه، تسری این روند به سایربخش ها به ویژه حوزه اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و آمادگی کامل کشورمان را در این زمینه اعلام کرد.


فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه نیز در این ملاقات با تبریک انتصاب آقای احمدیان و تشکر از حمایت‌های  همه جانبه تهران از مردم و دولت سوریه اظهار کرد: با توجه به تصمیمات بسیار خوبی که برای ارتقاء سطح همکارهای دو کشور در سفر آقای رئیسی به سوریه اتخاذ شد، دمشق مصمم و آماده است روابط خود را در همه بخش‌ها با جمهوری اسلامی ایران توسعه دهد.


او حضور نظامی غیر قانونی آمریکا در سوریه را ناقض اصل حاکمیت و تجاوز به تمامیت ارضی این کشور عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال احیای هسته‌های تروریستی  برای جلوگیری از ایجاد ثبات پایدار در سوریه است.


فیصل مقداد تداوم شرارت رژیم صهیونیستی در منطقه و تجاوز نظامی مکرر به سوریه را مصداق واقعی تروریسم دولتی و اقدامی تحریک‌آمیز ذکر کرد و اظهار کرد: تروریسم، تجاوز نظامی و تحریم‌های ظالمانه نمی‌تواند خللی در اراده ملت سوریه برای مقاومت در برابر زورگویی و زیاده خواهی دشمنان به‌وجود آورد.


او با اشاره به ظرفیت‌های گسترده اقتصادی قابل تبادل میان دو کشور و استقبال مردم سوریه از کالاهای با کیفیت ایرانی خواستار افزایش حضور شرکت‌های دولتی و خصوصی ایرانی در بازار سوریه شد.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهار =