بیش از ۵۵ درصد آمریکایی‌ها با حمایت بیشتر از اوکراین مخالف‌ هستند

نورنیوز – گروه بین‌الملل: براساس این نظرسنجی، ۵۵ درصد آمریکایی ها مخالف حمایت بیشتر از اوکراین هستند و ۴۵ درصد نیز بر تداوم حمایت‌ها تأکید دارند. ۵۱ درصد افراد نظرسنجی شده معتقدند که آمریکا در سطح خوبی از اوکراین حمایت کرده اما ۴۸ درصد معتقدند که حمایت‌ها کافی نبوده است.


یک نظرسنجی انجام شده در اواخر فوریه ۲۰۲۲ و در اوایل شروع جنگ اوکراین حاکی از این بود که ۶۲ درصد آمریکایی‌ها معتقد بودند که آمریکا باید بیشتر به اوکراین کمک کند. ۶۸ درصد افرادی که معتقدند کمک‌های آمریکا کافی نبوده خواهان کمک‌های بیشتر واشنگتن به کی‌یف هستند اما فقط ۲۳ درصد افرادی که معتقدند کمک‌ها کافی بوده خواهان افزایش کمک‌های واشنگتن به کی‌یف هستند.


براساس این نظرسنجی، ۶۳ درصد آمریکایی‌ها خواهان ارائه کمک‌های اطلاعاتی واشنگتن به کی‌یف هستند و ۵۳ درصد خواستار ارائه کمک‌ها در قالب آموزش نظامی هستند. ۴۳ درصد خواهان کمک تسلیحاتی شده و تنها ۱۷ درصد از مشارکت نظامی نیروهای آمریکایی در جنگ حمایت کرده‌اند.


۷۵ درصد کسانی که خواستار افزایش حمایت آمریکا از اوکراین شده‌اند خواهان ارائه کمک‌های اطلاعاتی واشنگتن به کی‌یف شده‌اند در حالی که ۶۸ درصد آنها بر ارائه آموزش نظامی و ۶۰ درصد آنها بر ارائه تسلیحات تأکید کرده‌اند. ۵۲ درصد از آندسته از افراد نظرسنجی شده که معتقدند کمک‌های آمریکا به اوکراین کافی بوده، از ارائه کمک اطلاعاتی واشنگتن به کی‌یف حمایت کرده‌اند. ۵۶ درصد آمریکایی‌ها نیز، جنگ اوکراین را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا اعلام کرده‌اند.


اختلاف نظر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها


براساس این نظرسنجی، از هر ۱۰ آمریکایی، هشت نفر نگران طولانی شدن جنگ اوکراین هستند. ۸۲ درصد دموکرات ها، ۷۵ درصد افراد مستقل و ۷۳ درصد جمهوری‌خواهان در اینباره نگران هستند. تقریباً دو سوم افراد نظرسنجی شده یعنی ۶۴ درصد افراد نگران سرایت جنگ اوکراین به دیگر کشورها هستند و از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر یعنی ۵۹ درصد نگران گسترش جنگ به سراسر اروپا هستند.


۷۱ درصد جمهوری‌خواهان مخالف حمایت‌های بیشتر آمریکا از اوکراین هستند و ۵۹ درصد آنها معتقدند که واشنگتن به اندازه کافی به اوکراین کمک کرده است. ۶۲ درصد دموکرات‌ها خواهان حمایت بیشتر آمریکا از اوکراین شده‌اند و ۶۱ درصد از آنها نیز کمک‌های آمریکا را کافی ندانسته‌اند.


۵۶ درصد افراد مستقل معتقدند آمریکا به اندازه کافی از اوکراین حمایت کرده و ۵۵ درصد مخالف حمایت بیشتر واشنگتن از کی‌یف هستند. براساس نظرسنجی «سی‌ان‌ان»، ۴۵ درصد آمریکایی‌ها نحوه مدیریت «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با اوکراین و ۴۳ درصد نیز نحوه تنظیم روابط واشنگتن-مسکو توسط او را تأیید کرده‌اند. تقریباً از هر ۵ جمهوری خواه، یک نفر یعنی ۱۹ درصد تصمیمات بایدن در ارتباط با اوکراین را تأیید می‌کنند.


در این نظرسنجی که از ۱ جولای تا ۳۱ این ماه انجام شده، یک هزار و ۲۷۹ نفر شرکت کردند. خطای این نظرسنجی، ۳.۷ درصد پیش‌بینی شده است.

ایرنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =