قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست ۳ تن از عوامل حادثه تروریستی شاهچراغ صادر شد

نورنیوز – گروه فرهنگ و جامعه: حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه صبح امروز در جمع دادستان‌های سراسر کشور اظهار کرد: صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای سه تن از عوامل حادثه تروریستی ۲۲ مرداد شاهچراغ شیراز ظرف مدت کوتاهی، با اعمال نهایت سرعت و دقت و لحاظ موازین قانونی و با عنایت به ابعاد و اطرف گسترده قضیه (که همچنان ادامه دارد) معلوم نیست که عذر و بهانه‌هایی نظیر نبود تجهیزات و زیرساخت‌ها و یا حتی تمسک به خلاء قانونی از ما پذیرفته باشد؛ با تحقیق و همفکری، راهکار غلبه بر مشکل را در چارچوب قوانین موجود بیابد .


اژه‌ای افزود: مسئول قضایی پس از فهم درست قانون و درک مطلوب شرایط جانبی و مقتضیات زمانی، باید در اجرای قانون نیز موقعیت‌شناسی به خرج دهد و آثار متعاقب اجرای قانون و نحوه اجرای قانون را نیز سنجش و ارزیابی کند و در این مسیر هرگز از همفکری و مشورت احتراز نداشته باشد.


رئیس قوه قضائیه ادامه داد: امروز دشمن بر روی ناامید کردن و ایجاد یأس در مردم و بی‌اعتماد کردن آنها نسبت به کارگزاران نظام و همچنین ایجاد اختلاف در جامعه متمرکز شده است؛ باید همه ابعاد و زوایای این ترفند و حربه دشمن را بشناسیم و مبتنی بر همین شناخت اقدامات مقتضی را ترتیب دهیم.


او تصریح کرد: زمانی می‌توانیم از کمک مردم بهره‌مند شویم که اعتماد آنها نسبت به کارگزاران نظام مخدوش نشده باشد؛ اگر نتوانیم ترفند دشمن در بی‌اعتماد کردن مردم را خنثی کنیم نخواهیم توانست آنطور که شایسته است از کمک مردم بهره بگیریم.


حجت الاسلام محسنی اژه‌ای خاطر نشان کرد: یکی از راه‌های سهل‌الوصول برای جلب اعتماد و همراهی مردم، آن است که بدون واسطه با مردم گفتگو کنیم و شنوای سخنان و دغدغه‌های آنان باشیم و به افکار آنها احترام بگذاریم؛ البته بدیهی است کسانی که در مقابل نظام و مردم قرار دارند، تکلیف‌شان معلوم است.
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه هرگونه تعلل در مسیر مبارزه با فساد، آثار منفی قابل‌توجهی در پی دارد، گفت: مسئولان قضایی در اجرای تکالیف قانونی خود از جمله مبحث مقابله قاطعانه با فساد، نگران فضاسازی‌ها نباشید.

مرکز رسانه قوه قضائیه

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =