۱۱ هزار نیروی الحشد الشعبی در تأمین امنیت زائران اربعین مشارکت می‌کنند

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «فالح الفیّاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در  نشستی مطبوعاتی که در مقر فرماندهی عملیات فرات مرکزی الحشد الشعبی برگزار شد، از آمادگی نیروهای این سازمان برای مشارکت در تأمین امنیت زائران اربعین حسینی خبر داد.


او در سخنرانی دیروز خود، سطح آمادگی نیروهای بسیج مردمی را خوب ارزیابی کرد و گفت: هماهنگی‌ها با فرماندهی عملیات مشترک، وزیر کشور و سایر نیروهای امنیتی در این زمینه در جریان است. نیروهای بسیج مردمی مسئولیت ویژه‌ای در داخل استان کربلا و اطراف آن و محور جنوبی به سمت نجف اشرف به‌عنوان بزرگترین محور  دارند.


فالح الفیاض با اشاره به این که نیروهای این سازمان در فعالیت‌های خدمت‌رسانی به زائران و مسائل فنی و اطلاعاتی نیز مشارکت دارند، گفت: رزمندگان الحشدالشعبی در کنار نیروهای امنیتی و برادران عتبات مقدسه در تأمین امنیت زائران، تسهیل عبور و مرور، ارائه خدمات پزشکی و هرگونه پشتیبانی لجستیکی و خدماتی مشارکت دارند. نیروهای الحشد الشعبی از دورترین نقطه مرزی که زائران از آنجا وارد می‌شوند، به ویژه از کشورهای همسایه، و در مسیرهای استان‌های مختلف عراق تا کربلای معلی در کنار زائران اربعین حسینی حضور دارند.«علی الحمدانی» فرمانده ستاد عملیات فرات مرکزی بسیج مردمی نیز در این نشست مطبوعاتی گفت: بیش از ۱۱ هزار رزمنده از یگان‌های مختلف  الحشد الشعبی در تأمین امنیت زائران اربعین حسینی مشارکت دارند.


او با اشاره به این که  تمامی نیروهای این سازمان برای تأمین امنیت زائران، خدمت‌رسانی و انتقال زائران حسینی بسیج شده‌اند، گفت: ما به دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح عراق مبنی بر بسیج تلاش‌ها برای تأمین امنیت زائران اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به آنها متعهد هستیم.


کشور عراق امسال تدابیر ویژه‌ای در سطوح مختلف برای تأمین امنیت زائران اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به آنها اندیشیده است و در همین راستا، نیروهای بسیج مردمی نیز در کنار سایر نیروهای عراقی در حال خدمت‌رسانی به زائران و تأمین امنیت آن‌ها هستند.

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 7 =