سی‌وپنجمین هفته تظاهرات سراسری علیه نتانیاهو

نورنیوز – گروه بین‌الملل: ساکنان سرزمین‌های اشغالی برای سی‌وپنجمین شنبه متوالی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم تظاهرات برگزار کردند.


پیش‌نویس طرح تغییرات قضایی که توسط کابینه بنیامین نتانیاهو در ژانویه پیشنهاد شد، باعث ایجاد شکاف شدید و یکی از بزرگترین جنبش‌های اعتراضی در رژیم صهیونیستی شد؛ اعتراضاتی که به ارتش رژیم اشغالگر هم رسیده و موجب موجی از سرپیچی‌ها شده است.


رسانه‌های صهیونیستی صبح روز جمعه اول سپتامبر نتایج آخرین نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی را منتشر کرده و گزارش دادند که میزان محبوبیت ائتلاف حکومتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو همچنان کاهشی است.


طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «آی۲۴»، نتایج این نظرسنجی را روزنامه «معاریو» منتشر کرده است؛ پژوهشی که توسط بنیاد تحقیقات لازار با مدیریت «مناخیم لازار» و با همکاری موسسه «پنل۱۴آل» انجام شد.


بر اساس نتایج این نظرسنجی، حزب «اردوگاه دولت» به ریاست «بنی گانتز» قدرت بیشتری یافته و در صورت برگزاری انتخابات در این شرایط، ۳۱کرسی را به دست خواهد آورد. حزب «یش عتید» به رهبری «یائیر لاپید»، رهبر مخالفان نیز ۱۷کرسی را از آن خود خواهد کرد.


پیشتر هم روزنامه عبری «معاریو» در گزارشی اعلام کرده بود طبق نظرسنجی‌ها، مقبولیت نتانیاهو برای نخست‌ وزیری تل‌آویو کاهش چشمگیری یافته و گانتز برای جایگزینی او پیشتاز است.


رسانه‌های عبری در گزارش‌های خود از کاهش محبوبیت ائتلاف نتانیاهو، گذشته از اعتراضات داخلی علیه طرح تغییرات قضایی، مواردی همچون رسوایی رژیم صهیونیستی در تلاش‌هایش برای عادی‌سازی روابط با لیبی، اظهارات نژادپرستانه «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی علیه فلسطینیان و همچنین عدم موفقیت تل‌آویو در برقراری روابط با عربستان سعودی را از دلایل این عقب‌نشینی توصیف کرده‌اند.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =