نتانیاهو را به آمریکا نمی‌بریم

نورنیوز – گروه بین‌الملل: خلبانان شرکت هواپیمایی «ال عال» به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که در اعتراض به طرح «تغییرات کلان قضایی» حاضر به هدایت هواپیمایی که قرار است «بنیامین نتانیاهو» را به نیویورک برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل ببرد، نیستند.


به نوشته وبگاه خبری عرب۴۸، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد که این اتفاق برای سومین بار در چند ماه گذشته رخ می‌دهد. در ماه فوریه نیز خلبان‌های این شرکت حاضر نشدند نتانیاهو و همسرش را به پاریس ببرند. یک ماه بعد نیز به هنگام سفر نتانیاهو به ایتالیا، همین اتفاق تکرار شد.


سفر نخست‌وزیر اسرائیل به نیویورک ۱۰ روز دیگر انجام خواهد شد و با این حال هنوز مناقصه مخصوص برای این پرواز برگزار نشده است؛ اما خلبانان اسکادران هوایی ۷۷۷ شرکت «ال عال» با یکدیگر توافق کرده‌اند که هواپیمای حامل نتانیاهو و همسرش را هدایت نکنند.


در گزارش شبکه ۱۳ عبری‌زبان آمده است: «ما از خلبان‌هایی صحبت می‌کنیم که جزو بهترین خلبانان شرکت ال عال و با تجربه‌ترین نیروهای این شرکت هستند که بیشترشان در نیروی هوایی اسرائیل خدمت کرده‌اند».


در مقابل شرکت ال عال نیز در بیانیه کوتاهی در پاسخ به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از شبکه ۱۳ گفت که هنوز مناقصه مربوط به این پرواز برگزار نشده است و اگر در مناقصه شرکت ال عال برنده شود، پرواز مذکور انجام خواهد گرفت.


در دو مورد قبلی که خلبان‌های شرکت «ال عال» از هدایت هواپیمای حامل نتانیاهو امتناع کرده بودند، این شرکت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که برای قانع کردن خلبانان، مهمانداران و دیگر کادر پروازی جهت حضور در این سفر با مشکلات جدی روبرو شده است. در نهایت اعضای اداری شرکت مجبور شدند خودشان هواپیما را هدایت کنند.


اما به گفته شبکه ۱۳ اسرائیل، مسأله این بار فرق دارد؛ چرا که برای پرواز به فرانسه و ایتالیا از هواپیماهای کوچک استفاده شد و امکان فرود در فواصل زمانی کوتاه وجود داشت؛ اما این بار پرواز به نیویورک نیاز به هواپیماهای غول پیکر دارد که هدایت آن‌ها فقط از عهده خلبان‌های ماهر و با تجربه بر می‌آید.


امتناع خلبانان شرکت ال عال، در حالی است که تاکنون صدها خلبان ذخیره نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که در اعتراض به لایحه موسوم به «اصلاحات قضایی» از حضور در محل خدمتشان امتناع می‌کنند؛ لایحه‌ای که مخالفان از آن با عنوان «کودتای قضایی» و «تثبیت دیکتاتوری» یاد می‌کنند و ۹ ماه است که هر هفته دهها هزار نفر در اعتراض به آن در خیابان‌های تل آویو و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی به خیابان‌ها می‌آیند.


به گفته مقامات امنیتی و نظامی صهیونیستی، امتناع نیروهای ذخیره در تمامی بخش‌ها به ویژه نیروی هوایی و دریایی موجب کاهش محسوس توان عملیاتی ارتش این رژیم شده است؛ تا جایی که «تومر بار» فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی از مخالفان نتانیاهو اعلام حمایت کرده و از مخالفت خود با تصویب لایحه اصلاحات قضایی خبر داده است.


در این راستا  «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب ملی‌گرای افراطی «اسرائیل خانه ما» در مصاحبه‌ با رادیو ۱۰۳FM گفت: «نتانیاهو اجازه بررسی شرایط ارتش در کابینه خود و حتی در کابینه امنیتی را نمی‌دهد و اصولا حاضر نیست در خصوص کاهش قابلیت‌ها و توانایی‌های ارتش اسرائیل در پی سیاست‌های او بحثی صورت گیرد».

فارس

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =