هشدار ژنرال صهیونیست از قدرت فزاینده ایران و شکاف در ارتش این رژیم

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «عاموس گلعاد» ژنرال ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگوی رادیویی با خطرناک خواندن برنامه اصلاحات قضایی بنیامین نتانیاهو بر قدرت بازدارندگی ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به بروز تنش‌های امنیتی فزاینده در میان نظامیان این رژیم هشدار داد.


بر پایه این گزارش، وبگاه عبری «معاریو» به نقل از رادیو ارتش «اسرائیل» گزارش داد که این فرمانده امنیتی سابق وزارت جنگ با انتقاد از پافشاری نتانیاهو در اصلاحات قضایی دیوان عالی گفت که ما در یک وضعیت بی‌سابقه‌ای قرار داریم زیرا «کرم سایبری» ساخت «اسرائیل» تصمیم گرفته است ما را از درون بخورد و دشمن از آسیب‌هایی که به انسجام ما وارد می‌کند، مطلع است.


ژنرال بازنشسته صهیونیستی مدعی شد: «ایران به یک کشور هسته‌ای مبدل شده است، آن هم در زمان نخست وزیری که هدفش مبارزه با این موضوع بود. قدرت آن در زمینه بالستیک و موشکی افزایش یافته است، افزون بر این، بیش از هر زمان دیگری در لبنان مستقر و قدرت یافته است و از سوی دیگر از سمت اردن نیز تحت فشار قرار گرفته‌ایم.»


گلعاد گفت، تهدیدی که رژیم صهیونیستی با آن روبروست لزوماً این نیست که همین فردا مورد حمله قرار خواهد گرفت، زیرا قدرت ارتش همچنان پابرجاست، اما شکاف‌هایی وجود دارد و این شکاف‌ها بسیار خطرناک است.


او در مورد کارآمدی ارتش رژیم صهیونیستی گفت، رئیس ستاد ارتش کم صحبت می‌کند؛ اما در عمل واقعیت‌هایی را در حوزه اطلاعات منعکس می‌کند. او هم اتفاقات ارتش را شاهد است. اگر کودتای قضایی (تغییرات قضایی) ادامه یابد ارتش هم ضعیف می‌شود. انسجام داخلی برای مقابله با هر دشمنی ضروری است.


گلعاد در پایان این مصاحبه به جلسه دیوان عالی رژیم صهیونیستی پیرامون بررسی دادخواست‌ها علیه قانون لغو استدلال معقولیت پرداخت و گفت: جلسه تاریخی مهمی بود. چنین چیزی ندیده بودم. در واقع بررسی معقولیت نبود بلکه این مسئله بررسی شد که آیا ما دموکرات هستیم یا خیر؟

المیادین

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 9 =