مقاومت غزه توانست شروط خود را برای آتش‌بس به رژیم صهیونیستی تحمیل کند

نورنیوز ـ گروه سیاست: اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس پس از دیدار سه ساعته پنجشنبه شب در قطر با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.


اسماعیل هنیه گفت: ما از دیدار با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خرسندیم، البته این اولین دیدار ما از زمان شروع عملیات الاقصی نیست؛ چرا که همیشه در ارتباط هستیم. ما در دیدار امشب مواضع ایران را در این خصوص شنیدیم؛ مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره مواضع ثابتی است.


او در پاسخ به سوالی در خصوص شهادت اعضای خانواده خود در حملات رژیم صهیونیستی، بیان کرد: تعداد شهدای غزه بیش از ۱۴ هزار نفر بوده که ۶۵ درصد زنان و کودکان هستند. از خانواده خودم نیز ۱۲ شهید را تقدیم فلسطین کردم و تعداد ۵۰ نفر نیز از نزدیکان بنده شهید شده‌اند. شب گذشته نیز رژیم صهیونیستی یکی از پسرعموهای بنده و همسرش را مورد هدف قرار داد و به شهادت رساند.


رییس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: همه این شهدا فدای راه مسجدالاقصی و آزادسازی قدس و این امت اسلامی هستند. مطمئن باشید شهدا زنده‌اند و افتخار همه ما هستند.


هنیه خاطرنشان کرد: این شهدا هستند که نقشه فلسطین و افق آینده را ترسیم خواهند کرد. مردم غزه توانستند با مقاومت، پایداری و ایستادگی رژیم صهیونیستی را مجبور به پذیرش شروط مقاومت در آتش‌بس کنند.


او ادامه داد: رژیم صهیونیستی به طور شبه کامل غزه را نابود کرده و کشتار جمعی راه انداخته و تلاش می‌کند مردم را از شمال به جنوب کوچ دهد و به سمت مصر هدایت کند. جهان و سازمان‌های بین‌المللی باید در قبال این جنایات موضع‌گیری کنند و جنایتکاران جنگی این رژیم را به دادگاه لاهه و بین‌المللی معرفی کند. یکی از مسوولان سازمان ملل اعتراف کرد چنین جنایاتی را در طول عمر خود ندیده است.


رییس دفتر سیاسی در خصوص حمایت ایران از مقاومت فلسطینی گفت: حمایت ایران از فلسطین حمایت ریشه‌دار و دیرپایی است. سفرهای متعددی که وزیر ایران به سرتاسر جهان داشتند برای این بود که صدای ملت ایران و امت اسلامی را به گوش جهانیان برساند.

نوزنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =