تخریب گسترده زیرساخت‌های شهر جنین در حمله ارتش رژیم صهیونیستی

نورنیوز – گروه بین‌الملل: ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با یورش به شهر جنین در کرانه باختری و حمله پهپادی، اقدام به تخریب گسترده زیرساخت‌های این شهر کرد.


در پی این حمله جوانان و مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.


منابع خبری بامداد یکشنبه اعلام کردند که در تیراندازی و حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی به این شهر دستکم چهار نفر شهید شدند.


از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ۲۳۵ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در کرانه باختری شهید شده‌اند.


یدیعوت آحارونوت: لیست سوم شامل ۱۳ اسرائیلی است


روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت که در دور سوم تبادل اسرا بین حماس و رژیم اسرائیل ۱۳ صهیونیست نیز آزاد خواهد شد.


در صورت صحت این تعداد باید ۳۹ اسیر فلسطینی دربند صهیونیست‌ها نیز آزاد شوند.


بازداشت بی‌دلیل فلسطینی‌ها برای افزایش تعداد اسراء


رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که اشغالگران صهیونیست در حالی اسرای فلسطینی را در چارچوب توافق با جنبش حماس آزاد می‌کنند که از سوی دیگر اقدام به بازداشت بی‌دلیل فلسطینی‌ها در کرانه باختری می‌کنند.


به نظر می‌رسد این اقدام عناصر اشغالگر علاوه بر تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکست تل‌آویو در برابر نیروهای مقاومت و تن دادن به آتش بس و آزاد کردن اسرای فلسطینی، با هدف افزایش تعداد فلسطینی‌های دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.


این عناصر صهیونیست طی ساعات گذشته به صورت گسترده به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. در جریان حمله به محله الزهرا در اطراف اردوگاه جنین چندین جوان فلسطینی بازداشت شدند. این عناصر در جریان حمله به محله مذکور به صورت گسترده از گاز اشک آور استفاده کردند.


ارتش رژیم صهیونیستی همچنین به شهر طولکرم واقع در شمال غرب کرانه باختری یورش برد. بولدوزرهای ارتش این رژیم نیز اقدام به تخریب خیابان نزدیک به مسجد الطوالبه در شهر جنین کردند.


محله الشرایط واقع در شهر البیره نیز از حمله اشغالگران صهیونیست در امان نماند. منابع پزشکی اعلام کردند که یک فلسطینی در اثر تیراندازی اشغالگران صهیونیست در منطقه یتما واقع در جنوب نابلس به شدت زخمی شده است.


این خبر تکمیل می شود…

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =